*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Μαζατλάν 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άτλας, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μοντάνο στο 64’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ρούμπιο στο 88’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μαζατλάν. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το πρώτο ημίχρονο, πιέζοντας έντονα στην επανάληψη και βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα σε δύο περιπτώσεις.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από το πρώτο της τρίποντο στη φετινή Κλαουζούρα. Ασταμάτητη επιθετικά, βρήκε δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της εκτός της πρεμιέρας, όμως μόλις σε μία κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, κάνοντας φανερό πως έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν. Δεν θα έχει εύκολο έργο σήμερα, αναμένεται να δεχθεί πίεση, αλλά μπορεί να εκμεταλλευτεί την όποια κόπωση θα έχουν οι φιλοξενούμενοι ύστερα από το μεσοβδόμαδο παιχνίδι τους.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φορτζ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκουτιέρεζ στο 8’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καστίγιο στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ταβερνιέρ στο 90+3’.

Πολύ καλή εμφάνιση και πρόκριση για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά αδράνησε στις καθυστερήσεις, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται μειώνοντας.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει. Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με τρομερή άνεση σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως σε ελάχιστες περιπτώσεις δεν έχει δεχθεί εξίσου γκολ. Αυτό βέβαια δεν δείχνει να την πτοεί μέχρι στιγμής, αφού «τρέχει» νικηφόρο σερί πέντε αγώνων, σε όλες τις διοργανώσεις.