*Παιχνίδι για τον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έρχεται από πέντε νίκες στα τελευταία έξι ματς κόντρα στη Μίντλεμπρο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκλεισε τον Ιανουάριο με εντός έδρας ιδιαίτερα ζόρικη νίκη κόντρα στη Γουέστ Χαμ. Είχε τρομερά προβλήματα στο δημιουργικό κομμάτι, έβγαλε ελάχιστες καθαρές φάσεις, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν σχεδόν ανύπαρκτη, η Γουέστ Χαμ ήταν πολύ καλή στο ανασταλτικό κομμάτι. Στο δεύτερο μέρος η Γιουνάιτεντ έβγαλε περισσότερη ενέργεια, πίεσε πιο πολύ, βρήκε διαδρόμους, τελικά δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις με το γκολ του Ράσφορντ.

Συνέχεια στις νίκες μετά το εκτός έδρας 3-1 επί της Μπρέντφορντ, ήταν το τέταρτο σερί ματς που δε χάνει (3-1-0), είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 με την Άστον Βίλα. Έχει ρεκόρ 3-2-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, μετρά μόλις μια ήττα στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (6-3-1). Με 38 πόντους είναι 4η, στο -9 απ’ την Τσέλσι και στο +1 απ’ τη Γουέστ Χαμ. Το Κύπελλο αποτελεί δίοδο διάκρισης, θέλει να φτάσει μέχρι τέλους.

Επιστρέφει ο Πογκμπά, για πρώτη φορά θα είναι διαθέσιμος στην εποχή Ράγκνικ. Μένουν εκτός οι Μπαϊγί, Λίντελοφ, Καβάνι και Λίνγκαρντ, έχει τεθεί εκτός ομάδας ο Γκρίνγουντ, μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα της εις βάρος του καταγγελίας απ’ τη σύντροφο του για βιασμό και βιαιοπραγία.

Προηγούμενο ματς:Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Γουέστ Χαμ. Το γκολ ο Ράσφορντ στις καθυστερήσεις. Μετριότατο παιχνίδι, ελάχιστες οι καθαρές ευκαιρίες για αμφότερες τις ομάδες, το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 8/15 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις (δες το στη βετσηοπ).

*Under 2.5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκλεισε τον Ιανουάριο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Κόβεντρι. Το ματς ήταν «ανοιχτό», αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, αμφότερες είχαν δοκάρι! Υπήρχε ρυθμός και διάθεση και στις δύο πλευρές, ωστόσο το γκολ τελικά ήρθε για τη Μίντλεσμπρο, που βρήκε τη λύση με τον Σπόραρ και άντεξε μέχρι το φινάλε για το τελικό 1-0. Άξιζε κάτι περισσότερο με βάση την εικόνα της η Κόβεντρι.

Ήταν η όγδοη νίκη στα τελευταία δέκα ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις για τη Μίντλεσμπρο, σειρά αγώνων που έχασε μόλις μια φορά, εκτός έδρας απ’ την Μπλάκμπερν (1-0) για το πρωτάθλημα. Με 45 πόντους είναι στην έβδομη θέση, ισόβαθμη με την έκτη Γουέστ Μπρομ και στο -3 απ’ την 5η Χάντερσφιλντ, στο +2 απ’ τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Στο Κύπελλο απέκλεισε εκτός έδρας 3-2 τη Μάνσφιλντ. «Δε θέλω να πάμε για βόλτα στο Ολντ Τράφορντ. Θέλω να δω παίκτες με μάτια που γυαλίζουν! Τους θέλω να παίξουν για τους εαυτούς τους, για τις καριέρες τους!», είπε ο κόουτς Γουίλντερ. Διαθέσιμος ο νεοαποκτηθείς Μπαλογκούν (επιθετικός, δανεικός από Άρσεναλ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Κόβεντρι Σίτι. Το γκολ ο Σπόραρ στο 58’. Έγινε ανοιχτό παιχνίδι, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, η Κόβεντρι είχε και δοκάρι στο δεύτερο μέρος, το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία.