*Στο Απερτούρα: Ιντεπ. Σάντα Φε – Λος Μιγιονάριος 2-1

ΛΟΣ ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ

Στον βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε η Λος Μιγιονάριος, στο ξεκίνημα του φετινού Κλαουσούρα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Μιγκέλ Ρούσο φιλοξενήθηκε από την Μεντεγίν, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το τέρμα του Μοσκέρα στο 23′, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, δέχθηκαν την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι. Πλέον έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στα έξι τελευταία ματς για το πρωτάθλημα (1-4-1). Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός στο πρωτάθλημα με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, έχοντας δεχθεί μόλις ένα γκολ. Μεσοβδόμαδα, φιλοξένησε την Αλιάνσα Πετρολέρα, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την φάση των “16” του κυπέλλου, και επικράτησε με 2-0. Οι Ριάσκος (19′) και Νούνιες (30′) τα γκολ των γηπεδούχων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Αλιάνσα Πετρολέρα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα προγνωστικά Κολομβίας (Κλικ Εδώ)

Το Λος Μιγιονάριος – Ιντεπ. Σάντα Φε παίζει στον Stoiximan

ΙΝΤΕΠ. ΣΑΝΤΑ ΦΕ

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Σάντα Φε ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Κλαουσούρα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Πέρεζ φιλοξένησε την Ατλέτικο Νασιονάλ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το πέναλτι του Παγιοΐ στο 51ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Πλέον είναι αήττητη στα έξι τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις, με δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, φιλοξένησε την Λα Εκιδάδ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την φάση των “16” του κυπέλλου, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Λα Εκιδάδ για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.