*8η αγωνιστική

*Μετά την ήττα που γνώρισε στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στη Σέριε Α τον Νοέμβριο 1989, η Κρεμονέζε παραμένει αήττητη στις τρεις επόμενες με αντίπαλο τη Λέτσε (2-1-0).

*Οι τρεις από τις τέσσερις αγωνιστικές ανάμεσα σε νεοφερμένες ομάδες στην τρέχουσα σεζόν ολοκληρώθηκαν ισόπαλες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Σαλερνιτάνα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Σίσεϊ (43′) και Στρεφέτσα (83′), ισοφάρισε προσωρινά ο Γκονζάλεζ με αυτογκόλ (55′).

Έπρεπε να περάσουν έξι αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες) για να σπάσει το ρόδι η Λέτσε στην επιστροφή της στη Σέριε Α. Πριν από δύο βδομάδες άλωσε το “Arechi” επικρατώντας με 2-1 της Σαλερνιτάνα: “Χτύπησε” στην κόντρα στο πρώτο ημίχρονο ανοίγοντας το σκορ, προτού ο Στρεφέτσα πετύχει ένα πανέμορφο γκολ επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα.

“Θα χρειαστούμε την κατάλληλη αγωνιστική νοοτροπία με αντίπαλο την Κρεμονέζε. Θέλουμε τους οπαδούς δίπλα μας”, είπε ο προπονητής Μπαρόνι. Από τον πάγκο θα ξεκινήσουν τη σημερινή αναμέτρηση Μπαντά και Σίσεϊ, δεν αποκλείεται να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του ο Ουμτιτί στο κέντρο της αμυντικής γραμμής.

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-0) από την Λάτσιο. Ντοπιέτα πέτυχε ο Ιμόμπιλε (7′, 21′ πεν.), από ένα γκολ οι Μιλίνκοβιτς Σάβιτς (45+2′) και Πέδρο (79′).

Ήττα με κατεβασμένα χέρια γνώρισε η Κρεμονέζε από την Λάτσιο (4-0 εντός) πριν από δύο βδομάδες. Οι ποδοσφαιριστές της δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να περιορίσουν την δράση της μεσοεπιθετικής γραμμής των φιλοξενούμενων, δημιουργώντας μόλις μία καλή ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Προβεντέλ σε εντυπωσιακή απόκρουση. Χωρίς νίκη παραμένει η “Κρέμο” μετά από επτά αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, πέντε ήττες), στις τρεις από τις οποίες δεν σκόραρε.

“Το πρωτάθλημα ξεκινάει για εμάς αύριο (σ.σ. σήμερα)”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Αλβίνι. Σίγουρα εκτός του σημερινού “τελικού” με την Λέτσε τέθηκαν οι τραυματίες Κίρικες και Χέντρι, κάτω από τα γκολπόστ θα βρεθεί σίγουρα ο Ράντου. Στην κορυφή της επίθεσης θα βρεθεί ο Οκερέκε που μετράει δύο γκολ σε επτά συμμετοχές στη Σέριε Α.