29η αγωνιστική

*Αήττητη η Βάρναμο σε τέσσερις επισκέψεις στην έδρα της Μπράγκε, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες.

*Στον πρώτο γύρο: Βάρναμο – Μπράγκε 1-0

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Μπράγκε, μετά από δυο αναμετρήσεις και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Ακρόπολις, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες και ήταν αρκετά πιο εύστοχη. Κάπως έτσι, έχει συγκεντρώσει 33 βαθμούς και βρίσκεται στην 13η θέση της κατάταξης, που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής, ενώ είναι στο -1 από την απευθείας παραμονή. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός της (2-2-0). Αυτό θα είναι και το τελευταίο εντός έδρας ματς για τον αρχηγό Ρόμπιν Σελίν, καθώς αποφάσισε να αποσυρθεί από την ενεργό δράση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ακρόπολις, για το πρωτάθλημα. Πήρε το προβάδισμα με τον Σέντερστρεμ στο 29ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαχόλι στις καθυστερήσεις.

Μπράγκε Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΒΑΡΝΑΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη εδώ και εννέα αναμετρήσεις η Βάρναμο, μετρώντας επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Χέλσινγκμποργκ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Πολύ κακή η εικόνα που είχε στο πρώτο ημίχρονο, όταν και βρέθηκε δίκαια πίσω και χωρίς να απειλήσει. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές και έκανε την ολική ανατροπή του σκορ. Κάπως έτσι, έφτασε τους 59 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, στο +7 από τη δεύτερη Σούντσβαλ, έχοντας εξασφαλίσει και την άνοδο και τον τίτλο. Αήττητη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εκτός της (3-1-0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 22ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μόσες (50′), Τζάμπιτς (66′) και Στέβενς (86′).