*Πρώτος γύρος του FA Cup Αγγλίας, επαναληπτικός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Τσάρλτον-Κρέι Βάλεϊ Πέπερ Μιλς 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΡΕΙ ΒΑΛΕΙ ΠΕΠΕΡ ΜΙΛΣ (ΙΣΘΜΙΑΝ ΛΙΓΚ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φρέισερ στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Νες στο 48’.

Προσπάθησε η Κρέι Βάλει Πέπερ Μιλς και έφυγε με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της αρκετά πιο δυνατής Τσάρλτον. Μπορεί να δέχθηκε ασφυκτική πίεση από την αρχή του αγώνα και να έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως με την έναρξη της επανάληψης έπιασε την άμυνα των γηπεδούχων στον «ύπνο», ισοφαρίζοντας.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, ολοκληρώνοντας την έκπληξη του πρώτου αγώνα με πρόκριση. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει σε κάθε αναμέτρησή της, σκοράροντας με συνέπεια σε όλες. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αστάθειες των φιλοξενούμενων, ώστε να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα.

Κρέι Βάλεϊ Πέπερ Μιλς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Καμαρά στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μέι στο 71’. Το 2-1 πέτυχε ο Μπίσοπ με πέναλτι στο 75’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΓκραντλς στο 90+3’.

Πάλεψε η Τσάρλτον και κατάφερε να φύγει από την έδρα της Πόρτσμουθ με θετικό αποτέλεσμα. Μπορεί να έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο, φέρνοντας ισάριθμες φορές το παιχνίδι στα ίσα.

Παραμένει το φαβορί του ζευγαριού όπως ήταν αναμενόμενο, καθώς η διαφορά ποιότητας είναι τεράστια. Μπορεί να μην κατάφερε να πάρει την πρόκριση στο πρώτο παιχνίδι, όμως σήμερα θέλει να επιστρέψει στις νίκες και μπορεί να το πράξει με ένα «ξέσπασμα». Δεν υπάρχει αγωνιστική λόγω των εθνικών ομάδων το Σαββατοκύριακο, γι’ αυτό και δεν αναμένεται να έχει ιδιαίτερες αλλαγές στη βασική της εντεκάδα.