*Κεκλεισμένων των θυρών.

*G/G & Over 2.5 ήρθαν οι τρεις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Κλερμόν – Νανσί στο Pamestoixima.gr

ΚΛΕΡΜΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Αμιάν αναδείχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Κλερμόν. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, η Αμιάν ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο 45λεπτο η Κλερμόν, έφερε το ματς στα ίσα, δεν ρίσκαρε παραπάνω στο υπόλοιπο του αγώνα και συμβιβάστηκε με τον πόντο.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Κλερμόν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με την Γκινγκάμπ, μετά το πέρασμα 11 αγωνιστικών μετράει απολογισμό 4-5-2 βρίσκεται στην 6η θέση με 17 πόντους, στο -1 από την εξάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Δεν εκμεταλλεύεται ιδανικά την έδρα της, σε πέντε παιχνίδια μετράει μόλις μία νίκη (1-3-1). Δεν αναφέρθηκαν νεότερα προβλήματα, παραμένει τραυματίας ο Γκομίς (Επιθετικός, 6, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αμιάν. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 44’, ισοφάρισε με τον Μπαγιό στο 67’.

ΚΛΕΡΜΟΝ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 8/11 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*NG στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΑΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε την προηγούμενη αγωνιστική η Νανσί, η οποία γνώρισε μεσοβδόμαδα την ήττα στο εξ αναβολής από την Γκρενόμπλ με 1-0 εκτός έδρας. Δεν έκανε καλή εμφάνιση, δεν ήταν και χειρότερη από την αντίπαλο, ατύχησε να μείνει πίσω στο σκορ, δεν έκανε το κάτι παραπάνω επιθετικά στο δεύτερο μέρος, με την αντίπαλο να έχει χαμένο πέναλτι και τη Νανσί να ολοκληρώνει στο φινάλε το ματς με δέκα παίκτες.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Νανσί, είχε προηγηθεί αυτή από την Καέν (2-1) κι ενώ νωρίτερα “έτρεχε” αήττητο τριών αγώνων (2-1-0). Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση και θα ψάξει αντίδραση. Βρίσκεται στη 15η θέση και στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη έχοντας ωστόσο παιχνίδι λιγότερο από τις ομάδες που βρίσκονται από κάτω της. Γνώρισε την ήττα στις 4/6 φετινές εξόδους της. Τιμωρημένος ο Μποντό (Μέσος, 1, 0), νέες απώλειες οι Καραμοκό (Αμυντικός, 10, 0), Μπασί (Μέσος, 9, 2). Επιστρέφουν οι Σις (Αμυντικός, 6, 0), Σεκά (Αμυντικός, 8, 0), Ακισί (Μέσος, 7, 0) και Μπαρκά (Επιθετικός, 8, 2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Γκρενόμπλ. Δέχθηκε το γκολ στο 38’, γλίτωσε από το 2-0 στο 78’ (χαμένο πέναλτι), ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες στο 87’.