*Προημιτελική φάση, ρεβάνς. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Σκορ πρώτου αγώνα (1-3) στην έδρα της Τολίμα υπέρ της Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν.

*Στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ τους 4/5 under 2.5.

*Μετρούν 3/5 με n/g μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

* 2-2-1 η προϊστορία των δυο ομάδων υπέρ της Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν.

ΙΝΤΕΠ. ΜΕΝΤΕΓΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-2 απέναντι στην Τζούνιορ για το πρωτάθλημα, το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Χαιντάρ στο 4΄ για να διπλασιάσει τα τέρματα της Τζούνιορ ο Πατσέκο στο 25΄. Στο δεύτερο μέρος και στο 51΄ ο Μπάκα έκανε το 3-0, για να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι στο 58΄με τον Πινέδα για το 3-1, εκ νέου τέρμα για την Τζούνιορ με τον Ουρίμπε στο 69΄, για να διαμορφώσει το τελικό 4-2 ο Σεγκούρα στο 90+4΄.

Η Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν έχει υποστεί δύο ήττες σε τρία παιχνίδια στο Κλαουζούρα, αφού έχασε από την Κορτουλούα εκτός με 1-0 και την Τζούνιορ εκτός με 4-2. Μεσολάβησε ανάμεσα σε αυτά τα παιχνίδια η ισοπαλία εντός έδρας με 1-1 απέναντι στην Λα Εκιδάδ. Αντιμετωπίζει θέματα με πέντε τραυματίες, ωστόσο στην αποστολή βρίσκονται κυρίως βασικοί παίκτες.

Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΤΟΛΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 απέναντι στην Σάντα Φε , 0-0 το σκορ ημιχρόνου, στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52΄ο Μορέλος με πέναλτι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Ορόσκο στο 79΄, το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Ριβέρα στο 90΄.

Προβληματισμός για τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα για την ομάδα του Τόρρες. Δίκαια ήρθε η ήττα στην έδρα της Σάντα Φε με 2-1 καθώς οι γηπεδούχοι είχαν κυριαρχήσει στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού έχοντας τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, και αυτή ήταν η τρίτη ήττα σε πέντε παιχνίδια για την Τολίμα. Αρκετά είναι τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει.