* 28η αγωνιστική

* No Goal τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια για το πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Στον πρώτο γύρο (17/10): Κασίμπασα – Γκιόζτεπε 1-2

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Γκιρεσούνσπορ. Η Γκιρεσούνσπορ προηγήθηκε με το Ναγίρ στο 27’, ο Πέρες έκανε το 2-0 στο 51’ και ο Γκουμουσκαγιά το 3-0 στο 69’. Μείωσε στο 75’ η Γκιόζτεπε με τον Ντι Σάντο.

Σε κακό “φεγγάρι” η ομάδα της Σμύρνης, συνέχισε το αρνητικό σερί την Κυριακή με μία κακή εμφάνιση και επέστρεψε εντός επικίνδυνης ζώνης

Νευρικό το πρώτο ημίχρονο στην έδρα της Γκιρεσούνσπορ, λίγες οι φάσεις, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κεφαλιά από κόρνερ, με παρόμοιο τρόπο έκαναν και το 2-0 στο ξεκίνημα της επανάληψης και στην αντεπίθεση “καθάρισαν” τη νίκη, απέναντι σε μία Γκιοζτεπέ που άργησε χαρακτηριστικά να μπει στο πνεύμα του αγώνα και απείλησε ελάχιστα στην πρώτη ώρα του αγώνα.

5η σερί ήττα για την ομάδα του Ελ Μαέστρο, του οποίου η καρέκλα τρίζει εντόνως, με δριμύτατη κριτική από τους οπαδούς της ομάδας και στα social media. Πιθανώς παίζει τη θέση του στο σημερινό παιχνίδι.

Αναμένεται “ηλεκτρισμένο” κλίμα στις κερκίδες, με απαγόρευση σε φιλάθλους με κάρτες διαρκείας, οι οποίοι ενεπλάκησαν στα επεισόδια του αγώνα με τη Γαλατασαράι.

ΓΚΙΟΖΤΕΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Ζάιτς στο 6’ άνοιξε το σκορ για τη Φενέρμπαχτσε, η Κασίμπασα ισοφάρισε με το Μουλέκα στο 67’. Ο Σζαλάι έκρινε το ματς στο 91’ και στη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε ο Μαμπίλ των γηπεδούχων.

Για δεύτερο σερί παιχνίδι χάνει βαθμούς στις καθυστερήσεις και αυτή τη φορά είχε μεγάλα παράπονα από τη διαιτησία για το πως συνέβη.

Τη Δευτέρα, η Κασίμπασα απείλησε πρώτη, αλλά η Φενέρ άνοιξε το σκορ με γκολάρα του Ζάιτς και είχε κλασική ευκαιρία για δεύτερο γκολ. Πολύ απειλητική μέχρι την ανάπαυλα η Κασίμπασα, μεταξύ των ευκαιριών της και δοκάρι από πολύ ευνοϊκή θέση. Σε πιο αργό τέμπο το δεύτερο μέρος, η Φενέρ έκατσε πίσω και το πλήρωσε, με τα δύο νέα μεταγραφικά αποκτήματα των γηπεδούχων να συνεργάζονται στο 1-1. Ανέβασε στροφές στο τέλος η Φενέρ, αλλά στο γκολ της νίκης υπήρξε φάουλ που δεν καταλογίστηκε. Ο διαιτητής εξάντλησε την αυστηρότητά του και στην αποβολή του Μαμπίλ στο τέλος.

Έντονες οι διαμαρτυρίες του συλλόγου για το καθοριστικό γκολ στο φινάλε, εξέδωσε σχετικό ποστ. “Περιμέναμε να καταλογιστεί φάουλ, ακόμη και οι παίκτες της Φενέρμπαχτσε περίμεναν φάουλ. Όταν ο διαιτητής έδειξε γκολ σοκαριστήκαμε” δήλωσε χαρακτηριστικά o αριστερός μπακ της ομάδας Ελμαλί.

Δίχως νίκη και η Κασίμπασα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, αλλά η εικόνα της ομάδας ήταν ανταγωνιστική σε αυτό το αρνητικό σερί και το επίπεδο του ανταγωνισμού πολύ υψηλό.

Προηγήθηκε η “τρελή” ισοπαλία (4-4) στο Ικόνιο, όπου ισοφαρίστηκε στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι.

Τιμωρημένος ο νεοφερμένος εξτρέμ Μαμπίλ, που έχει ήδη γράψει γκολ και ασίστ με την ομάδα, σταθερά εκτός οι αμυντικοί Μπρουμά και Αϊτάτς.