*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ολλανδίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

ΦΕΝΛΟ (Α’)

Την αδυναμία της να αξιοποιήσει την έδρα της για ακόμη μια φορά έδειξε η Φένλο, η οποία το Σάββατο ηττήθηκε 2-0 από τη Ντεν Χάαγκ. Ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και είχε ευκαιρίες να προηγηθεί, τις οποίες όμως δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει. Έβγαλε κούραση στην επανάληψη, έμεινε πίσω στο 66’ (0-1), δεν έδειξε σημάδια επιστροφής, δεχόμενη το 0-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (93’).

Δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα για τη Φένλο μετά απ’ αυτή που είχε προηγηθεί μέσα στο πρόγραμμα από την Αϊντχόφεν (2-5, έπαιζε με δέκα παίκτες από νωρίς). Έπεσε στη δέκατη θέση, με 12 πόντους είναι στο +5 απ’ τα μπαράζ παραμονής και αυτό που την ενδιαφέρει είναι να εξασφαλίσει από νωρίς την παραμονή στην κατηγορία. Όπως είναι λογικό, το Κύπελλο περνάει σε δεύτερη μοίρα. Στον προηγούμενο γύρο ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της ερασιτεχνικής Μπλάου Γκέελ (0-3). Δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο Πρόμες (Αμυντικός, 8, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ντεν Χάαγκ.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα οκτώ απ’ τα εννιά τελευταία παιχνίδια της Φένλο. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Φένλο – Ουτρέχτη παίζει στην Betrebles
Betrebels logo 2019

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας (Κλικ Εδώ)

ΟΥΤΡΕΧΤΗ (Α’)

Από τη δική της πλευρά η Ουτρέχτη υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Αλκμάαρ, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα με το καθαρό 3-0 εκτός έδρας. Δεν άξιζε τίποτα απολύτως, πραγματοποίησε πολύ κακή εμφάνιση, έχανε από τύχη μόνο 1-0 στο πρώτο ημίχρονο (21’). Ανώτερη σε όλα τα επίπεδα η αντίπαλος βρήκε ακόμη δύο τέρματα στο 62’ και 80’ της συνάντηση, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβό της.

Επιστροφή στις ήττες για την Ουτρέχτη μετά την ισοπαλία με τη Φίτεσε (1-1 εκτός έδρας) και την επικράτηση επί της Χέρρενφεν (3-1 εντός έδρας). Έπεσε στην ένατη θέση, με 13 πόντους πάντως είναι μόλις στο -1 απ’ την έβδομη θέση, που οδηγεί στα πλέι οφ για την Ευρώπη. Ανέκαθεν ομάδα Κυπέλλου η Ουτρέχτη, κάθε χρόνο βλέπει σοβαρά τη διοργάνωση και το δείχνει, την περσινή σεζόν έφθασε μέχρι τα ημιτελικά. Στον προηγούμενο γύρο χωρίς να συνέτριψε 6-0 τον Άγιαξ Αμάτερς εκτός έδρας. Εκτός αποστολής ο Μπαχεμπέκ (Επιθετικός, 6, 3), που τραυματίστηκε στον αγώνα πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Αλκμάαρ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.