*Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-5-3).

ΕΜΕΝ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι με φινάλε γκραν γκινιόλ, κέρδισε με 2-3 την Ουτρέχτη Β εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ (31′), ισοφάρισε στο 73′ αλλά με την σέντρα δέχτηκε δεύτερο γκολ (74′). Δεν τα παράτησε παρόλα αυτά και έφτασε στην ανατροπή με δύο γκολ στις καθυστερήσεις (90+3′, 90+6′).

Η επιστροφή της στις νίκες μετά από δύο συνεχόμενες ήττες ήρθε με δραματικό τρόπο, αφού πέτυχε μεγάλη ανατροπή στην έδρα της Ουτρέχτης Β. Έβγαλε σφυγμό και πάθος, δεν παράτησε το παιχνίδι και δικαιώθηκε. Πανηγυρίστηκε έξαλλα το αποτέλεσμα αυτό, αφού την κρατάει έστω και οριακά εντός πλέι οφ (η όγδοη Άλκμααρ Β δεν έχει δικαίωμα ανόδου). Την Δευτέρα, φιλοξενεί την Γκρόνινγκεν σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα.

Μοναδικό αγωνιστικό πρόβλημα για την Έμεν, ο τραυματίας φορ Λαντού, αλλά και ο τιμωρημένος μεσοεπιθετικός Σχόλτε. Αμφίβολος ο μπακ Μπουρνέτ και ο εξτρέμ Μπεσουιγέν.

Έμεν Στατιστικά

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G και Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 3-0 την Αϊντχόφεν Β εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ στο 19′, διπλασίασε τα τέρματά του δέκα λεπτά μετά (29′), ενώ σφράγισε την νίκη στις αρχές της επανάληψης (49′).

Ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής στο ντέρμπι των ομάδων Νέων απέναντι στην Αϊντχόφεν Β. Κυρίαρχος από το πρώτο λεπτό, κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό του και να φτάσει σε μια άνετη νίκη, έχοντας πολλούς από τους βασικούς του σε μεγάλη μέρα. Κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά του και με αυτόν τον τρόπο να φτάσει στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα. Μεγάλη η απόστασή του από τις πέντε τελευταίες θέσεις, η 15η θέση που βρίσκεται δεν αντανακλά τα βήματα προόδου που έγιναν φέτος.

Καλείται στο φινάλε της σεζόν να βελτιώσει τις εκτός έδρας επιδόσεις του, ενδεικτικό πως μετράει μόλις δύο νίκες μακριά από το «De Toekomst». Αμφίβολος ο στόπερ Μπράντες, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας πλάγιος μπακ Ζερμούνι. Eξέτισε ο βασικός αμυντικός χαφ Αγκουλίλ.