ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ

Νικηφόρα πέρασε από την έδρα της Βεστμανάεγιαρ την προηγούμενη αγωνιστική η Μπρέινταμπλικ καθώς επικράτησε εύκολα με 0-2 της αντιπάλου της.Ο Χρέινσον στο 3’ άνοιξε το σκορ, με τον Καρίγιο στο 6’ με αυτογκόλ να διαμορφώνει το τελικό 0-2. Δεύτερη σερί νίκη και πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια της, με την Μπρέινταμπλικ να βρίσκεται σταθερά στην 3η θέση. Θέλει να διατηρηθεί ψηλά στη βαθμολογία και θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί κόντρα στη Βαλούρ επί της οποίας μετράει εννέα νίκες και μια ισοπαλία στα δέκα πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια. Έχει στο μυαλό της φυσικά και το παιχνίδι της ερχόμενης παίκτης κόντρα στη Γιελγκάβα για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Με 0-2 επικράτησε της Βεστμανάεγιαρ η Μπρέινταμπλικ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό για στοίχημα: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Το Μπρεϊνταμπλίκ – Βαλούρ παίζει στον Stoiximan

ΒΑΛΟΥΡ

Δεν μπόρεσε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα από την πρωτοπόρο Χαφναρφριόρντουρ την προηγούμενη αγωνιστική η Βαλούρ, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1. Άντεξε στην πίεση της αντιπάλου της στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, “λύγισε” στην επανάληψη, γνωρίζοντας τελικά την ήττα. Έβαλε έτσι τέλος στο νικηφόρο σερί δυο αναμετρήσεων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και με δεδομένο πως βρίσκεται μόλις στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη θέλει να επιστρέψει άμεσα στις επιτυχίες. Δεν πείθει ωστόσο, με τις εκτός έδρας εμφανίσεις της καθώς, αγνοεί φέτος τη νίκη στο πρωτάθλημα, μετρώντας αντίθετα, δυο ήττες και μια ισοπαλία.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από τη Χαφναρφιόρντουρ γνώρισε η Βαλούρ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.