* Σημειώθηκε no-goal στα τρία τελευταία παιχνίδια της Βεστμάνεγιαρ με αντίπαλο την ΚΡ Ρέικιαβικ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΕΣΤΜΑΝΕΓΙΑΡ

Μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα στις Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (1-0 εντός έδρας) και Βίκινγκουρ Όλαφσβικ (3-0 εκτός έδρας) η Βεστμάνεγιαρ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Άκρανες (4-1 εντός έδρας) και Βαλούρ (2-1 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με τον Λάρουσον. Ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μπαρταλστόβου.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 73’ ο Γκούντγιονσεν. Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Γκούντμουντσον για το πρωτάθλημα σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Την προηγούμενη σεζόν η Βεστμάνεγιαρ επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της ΚΡ Ρέικιαβικ για το πρωτάθλημα στις 4 Ιουνίου του 2016.

Προηγούμενο ματς: Η Βεστμάνεγιαρ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Βαλούρ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Βεστμάνεγιαρ για το πρωτάθλημα (δες το στην Betrebels).

Το Βεστμάνεγιαρ – ΚΡ Ρέικιαβικ παίζει στην Betrebels

Δείτε τα Προγνωστικά Ισλανδίας (Κλικ Εδώ)

ΚΡ ΡΕΪΚΙΑΒΙΚ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η ΚΡ Ρέικιαβικ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Θορ Τόρσον μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Χαφνάρφιορδουρ (2-2 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Βαλούρ (2-1 εκτός έδρας) και Γκρίνταβικ (1-0 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Μπιάρνασον από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Τρεις νίκες και μία ήττα είναι ο απολογισμός της ΚΡ Ρέικιαβικ στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε goal-goal. Πριν από τρία χρόνια, και πιο συγκεκριμένα στις 31 Ιουλίου του 2014 χρονολογείται η τελευταία εκτός έδρας νίκη της ΚΡ Ρέικιαβικ επί της Βεστμάνεγιαρ για το Κύπελλο Ισλανδίας (5-2).

Προηγούμενο ματς: Η ΚΡ Ρέικιαβικ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Γκρίνταβικ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της ΚΡ Ρέικιαβικ για το πρωτάθλημα.