Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Επιστροφή στις νίκες για την Κρισιούμα, μετά από δυο διαδοχικές ήττες, που από ότι φαίνεται η διακοπή του πρωταθλήματος της έκανε καλό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο φιλοξενήθηκε από τη Ναούτικο, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Άλεξ Μαράνιο στο 27ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη εκτός έδρας νίκη στα 24 τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Μια νίκη που την φέρνει στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου μετά από 20 παιχνίδια, μετράει 29 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην πρώτη κατηγορία. Εξαιρετικές οι εμφανίσεις μπροστά στο κοινό της, όπου και μετράει μόλις μια ήττα στα 15 τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι παραμένουν οι τραυματίες Γκουστάβο και Ντόουγκλας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ναούτικο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΤΖΟΪΝΒΙΛ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές η Τζόινβιλ, η οποία μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λίσκα φιλοξένησε την Λουβερντένσε, προερχόμενη από δυο διαδοχικές ήττες. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ζαέλ να βρίσκει δίχτυα στο 39ο λεπτό. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα της μέχρι τέλους, καθώς ισοφαρίστηκε στην επανάληψη. Απογοήτευση για ακόμη ένα παιχνίδι στις ταξεις της ομάδας, καθώς μετά και από αυτή την ισοπαλία, η Τζόινβιλ παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με την Τούπι, έχοντας αμφότερες από 18 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια. Για έλλειψη ψυχολογίας κάνει λόγο ο Λίσκα, που θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό της ομάδας του. Εκτός έδρας έχει απολογισμό δυο νίκες, μια ισοπαλία και εφτά ήττες. Μοναδικός απόντας από το αποψινό παιχνίδι είναι ο τραυματίας Λίγκερ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Λουβερντένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.