Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Ένα απογοητευτικό ξεκίνημα στη σεζόν έκανε η Γουαδαλαχάρα, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της Πούμας με 1-0, την περασμένη Κυριακή. Ο Χάιρ Περέιρα έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, όταν έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 56ο λεπτό, με την Γουαδαλαχάρα να χάνει τεράστια ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, όταν ο Κάρλος Πένα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δεν έδειξε να βρίσκεται σε καλή κατάσταση, ενώ ήταν εμφανής και η απουσία του πρώτου σκόρερ της, Ομάρ, ο οποίος αποχώρησε από το σύλλογο την προηγούμενη εβδομαδα. Δεν άξιζε κάτι θετικό από την αναμέτρηση αυτή και πρέπει να εμφανιστεί ακόμη καλύτερη απόψε εάν θέλει να πάρει ένα ευνοϊκό αποτέλεσμα κόντρα στην Μοντερέι. Απών από το παιχνίδι θα είναι μόνο ο τραυματίας Οσβάλντο Αλάνις.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Πούμας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΟΝΤΕΡΕΪ

Στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Πουέμπλα αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Μοντερέι, παρότι είχε την υπεροχή στην αναμέτρηση. Ο Ντόρλαν Παμπόν έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο η Μοντερέι δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, καθώς ισοφαρίστηκε στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Αντόνιο Μοχάμεντ δεν έδειξε το ίδιο δυνατή με την περασμένη χρονιά, ενώ μεγάλο ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης έπαιξε και η αποβολή του Έντγουιν Καρδόνα, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Όπως η Γουαδαλαχάρα, έτσι και η Μοντερέι θέλει απεγνωσμένα να κάνει μια καλύτερη εμφάνιση αυτή την αγωνιστική. Εκτός του τιμωρημένου Καρδόνα, απών από την αναμέτρηση θα είναι και ο τραυματίας Ζαβάλα. Αμφίβολη είναι και η συμμετοχή του Ορόσκο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πουέμπλα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.