*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-2-2).

ΧΕΛΜΟΝΤ ΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 εκτός έδρας από τον Άγιαξ Β, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι την περασμένη Δευτέρα. Βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 21′, αλλά δέκα λεπτά μετά έμεινε με δέκα (31′), κάτι που άλλαξε όλο το ματς. Στην επανάληψη κατέρρευσε και δέχτηκε τέσσερα γκολ (47′, 59′, 89′, 90+3′).

Στάθηκε μια χαρά στο εκτός έδρας με αντίπαλο τον Άγιαξ Β, αλλά η αποβολή παίκτη της στο 31′ την ανάγκασε να παίξει σχεδόν σε όλο το ματς με αριθμητικό μειονέκτημα. Αυτό πήγε πίσω και άλλαξε άρδην τα αγωνιστικά της πλάνα, κάτι που αποσυντόνισε τους παίκτες της, οι οποίοι κατέρρευσαν στο δεύτερο ημίχρονο από την πίεση του γηπεδούχου.

Σε κρίσιμη καμπή της σεζόν, τα τελευταία ματς δεν έχουν πάει όπως θα ήθελε και τώρα είναι που καλείται να δείξει χαρακτήρα και να μην την πάρει από κάτω. Αποβλήθηκε στο τελευταίο και είναι τιμωρημένος ο μέσος Κρέεκελς, τραυματίες οι Φαν Χόφε, Ντουντά και Οστρκ.

Χέλμοντ Σπορ Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Προηγούμενο ματς: Σκόρπισε την Ουτρέχτη Β με 6-0 το βράδυ της Δευτέρας για το πρωτάθλημα. Πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και καθάρισε το ματς (14′, 37′, 38, 41′), ενώ στο ρελαντί ακολούθησαν άλλα δυο στην επανάληψη (73′, 76′).

Δεν χωράει κριτική στο εντός με αντίπαλο την Ουτρέχτη Β, πραγματοποίησε την καλύτερή της εμφάνιση και δίκαια επέστρεψε στον δρόμο των επιτυχιών. Την Παρασκευή, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Ντόρντρεχτ εκτός έδρας την περασμένη Παρασκευή για το πρωτάθλημα. Ματς με καλό ρυθμό και φάσεις, δέχτηκε γκολ στο 5′, ισοφάρισε στο 30′, με αυτογκόλ έμεινε ξανά πίσω στο σκορ (45+1′), αλλά η πίεση που άσκησε σε ολόκληρο το δεύτερο μέρος έφερε εκ νέου ισοφάριση λίγο πριν το τέλος (90+3′).

Έφτασε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, συνολικά μιλώντας είναι σταθερή και παίζει με ποιότητα. Μοιάζει δύσκολο να μείνει εκτός πλέι οφ. Συμπλήρωσε κάρτες και θα λείψει ο Φαν Χίντουμ, παραμένουν τραυματίες οι Τσε, Βέντχες και Φαν Βόλφγκανγκ, ξανά εκτός ο μέσος Κλας.