*Νότιος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Χανιά – Αιγάλεω 2-0

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Χωρίς νίκη παραμένει το Αιγάλεω στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (0-3-3).

ΑΙΓΑΛΕΩ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να μείνει όρθιο στην έδρα του Ολυμπιακού Β και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας την περασμένη αγωνιστική, μετά και το τελικό 0-0.

Μπορεί στα εκτός έδρας παιχνίδια του φέτος να χάνει μεγάλο μέρος της δυναμικής του, ωστόσο απέναντι στον φορμαρισμένο Ολυμπιακό Β έπαιξε έξυπνα, έκλεισε τους χώρους και κατάφερε να φύγει με έναν πολύτιμο βαθμό από το Ρέντη. Λίγα πράγματα επιθετικά, έδωσε το βάρος στην άμυνά του. Έχει τρία εντός έδρας παιχνίδια μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας, θα τα δώσει όμως όλα στην Ηλιούπολη, καθώς το «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» έχει κριθεί ακατάλληλο.

Τιμωρημένοι για σήμερα είναι οι Κωνσταντακόπουλος και Βάρκας, τραυματίες παραμένουν οι Θεολόγου, Ευαγγέλου, Δημητριάδης και Μπλάκσον.

Αιγάλεω Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*4/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΧΑΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισαν με το εμφατικό 4-1 τον Γιούχτα εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Το σκορ διαμορφώθηκε εξ’ ολοκλήρου στο δεύτερο ημίχρονο, αφού άνοιξαν το σκορ με πέναλτι στο 52′, ισοφαρίστηκαν προσωρινά (61′), αλλά στο τελευταίο εικοσάλεπτο ήταν καταιγιστικά και πέτυχαν τρία γκολ (68′, 79′, 90′).

Έδωσαν συνέχεια στις θετικές εμφανίσεις και στις νίκες, εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο σε βάρος του Γιούχτα και δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Αποτέλεσμα που ήρθε με άνεση για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, που παραμένει στο κυνήγι της Καλλιθέας (-6) και το όνειρο της ανόδου παραμένει ολοζώντανο. Πρώτη φορά υπάρχει τέτοια πίεση, αφού δεν έχει βρεθεί στο παρελθόν τόσο ψηλά στην βαθμολογία της δεύτερης εθνικής κατηγορίας.

Για δεύτερη φορά μετά την άφιξη του στην ομάδα, ο Μουτόμπο συμπεριλήφθηκε στην αποστολή για το παιχνίδι με το Αιγάλεω. Αντίθετα, σε αυτή δεν βρίσκονται οι Λεμονής, Σιλά, Νίκολιτς και Ελευθεριάδης, όλοι λόγω τραυματισμού. Τιμωρημένος για σήμερα ο βασικός χαφ Τσέλιος.