*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Μάιντς πανηγύρισε τη νίκη στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Άουγκσμπουργκ. Στο 23′ ο Βέγκχορστ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Ντεμίροβιτς στο 53′.

Πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης από νωρίς ανοίγοντας το σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με το 3ο γκολ του Βέγκχορστ. Στάθηκε άτυχη στην ισοφάριση της Άουγκσμπουργκ λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου, δέχτηκε πίεση στα τελευταία λεπτά αποσπώντας, τελικά, τον βαθμό της ισοπαλίας στη “WWK Arena”. Σε τροχιά Ευρώπης βρίσκεται η Χόφενχαϊμ που πανηγύρισε μία νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές στην έδρα της Στουτγκάρδης (3-2) στις 28 Οκτωβρίου (μία ισοπαλία, δύο ήττες).

Για πρώτη φορά στην ιστορία της γνώρισε τέσσερις ήττες στις πέντε πρώτες εντός έδρας αναμετρήσεις στην Μπουντεσλίγκα. Υποδέχτηκε για τελευταία φορά τη Μάιντς στις 10 Σεπτεμβρίου 2022 επικρατώντας με το εμφατικό 4-1. “Δεν επιτρέπει πολλές ευκαιρίες στις αντιπάλους της και πιέζει ψηλά”, υπογράμμισε ο προπονητής Ματαράτσο ενόψει της σημερινής αναμέτρησης.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΪΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Ντάρμσταντ.

Τέσσερις βαθμούς σε δύο αγωνιστικές υπό τις οδηγίες του προπονητή Σίβερτ απέσπασε η Μάιντς παραμένοντας, ωστόσο, στην επικίνδυνη ζώνη της Μπουντεσλίγκα. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ στην έδρα της Ντάρμσταντ, δημιουργώντας τις καλύτερες ευκαιρίες της αναμέτρησης. Σώθηκε απ’ τον τερματοφύλακα Τσέντνερ με τη συμπλήρωση των 90′, όταν πραγματοποίησε σπουδαία απόκρουση σε σουτ του Χόνσακ.

Η Μάιντς έχει σκοράρει τις περισσότερες φορές κόντρα στη Χόφενχαϊμ (51), σε σχέση με κάθε άλλη ομάδα της Μπουντεσλίγκα. Παράλληλα μετρά τις δεύτερες περισσότερες νίκες της με αυτή (13). Επικράτησε στις 3/4 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις με τη Χόφενχαϊμ (διαφορά γκολ 10-6). “Δουλέψαμε πάνω στους τρόπους που θα σπάσουμε την πίεσή της και θα κερδίσουμε πάλι την κατοχή μπάλας”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σίβερτ.