*5η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Πάφος – Ομόνοια 0-2, Ομόνοια – Πάφος 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Κύπρου

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί του ΑΠΟΕΛ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με το πέναλτι του Στεπίνσκι στο 22ο λεπτό.

Στο δρόμο των επιτυχιών επανήλθε η Ομόνοια, μετά και την ήττα με 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Γιάννη Αναστασίου φιλοξενήθηκε από τον ΑΠΟΕΛ, του οποιου και επικράτησε με 0-1, στο μεταξύ τους ντέρμπι. Πήρε προβάδισμα με πέναλτι στα μέσα ενός ισορροπημένου πρώτου ημιχρόνου και με λίγες καλές στιγμές. Δέχθηκε αρκετή πίεση μετά την ανάπαυλα, όμως άντεξε σε αυτή μέχρι τέλους.

Τέταρτη νίκη στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και βρίσκεται στο -2 πλέον από την πρώτη τριάδα της κατάταξης, στο -5 από την κορυφή. Επικράτησε στα 3/4 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε και μια ήττα. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Σεμέδο, που αν δεν τα καταφέρει τελικά, τη θέση του λογικά θα πάρει ο Σίμιτς.

Ομόνοια Στατιστικά

*Σκόραρε στα 10/11 τελευταία παιχνίδια.

*Σκόραρε στα 11/12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί του Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με το πέναλτι του Τάνκοβιτς στο 81ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Πάφος, μετά και το εκτός 2-3 επί της Ανόρθωσης. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο υποδέχθηκε τον Άρη Λεμεσού, του οποίου και επικράτησε με 1-0. Πιο απαιτητική στον αγωνιστικό χώρο, μπορεί να δυσκολεύτηκε αρκετά να βρει δίχτυα, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε το πέναλτι “δώρο” των πρωταθλητών στα τελευταία λεπτά, για να πάρει το τρίποντο.

Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια για να ανέβει στην κατάταξη, ούσα για την ώρα στην πέμπτη θέση και στο -2 από τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Στα θετικά και το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα, με εξαίρεση τον μακροχρόνιο Νταβό.