*16η αγωνιστική

*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της 2. Μπουντεσλίγκα.

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, η Χάνσα Ρόστοκ κατάφερε να φύγει αλώβητη από την έδρα της Πάντερμπορν αποσπώντας τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες: Στο πρώτο επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους οι φιλοξενούμενοι, δέχτηκαν ισχυρότατη πίεση στο δεύτερο, γλιτώνοντας από θαύμα την ανατροπή.

“Δεν πρέπει να υποτιμήσουμε την Ίνγκολσταντ σε καμία περίπτωση, πρόκειται για μία αντίπαλο που μπορεί να κάνει τη ζωή μας δύσκολη. Πολλές φορές τα αποτελέσματα την αδικούν”, είπε ο προπονητής Χέρτελ. Από το 2009 η Χάνσα Ρόστοκ φιλοξένησε πέντε φορές την Ίνγκολσταντ, πανηγυρίζοντας μόλις μία νίκη (3-0 τον Φεβρουάριο 2020). Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Πάντερμπορν. Ο Ράιν άνοιξε το σκορ στο 27′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Μίτσελ στο 85′.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ουραγός παραμένει η Ίνγκολσταντ αγνοώντας τη νίκη σε δέκα αγωνιστικές, στις οποίες συγκέντρωσε μόλις δύο βαθμούς! Μετά την ισοπαλία με αντίπαλο την Καρλσρούη (1-1 εντός), επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα του Αμβούργου (3-0). Δυνατά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι, έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 2-0, προσπάθησαν να αντιδράσουν στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, χωρίς αποτέλεσμα.

“Η Χάνσα Ρόστοκ είναι αποφασιστική ομάδα, διαθέτει έναν εξαιρετικό επιθετικό (Βερχόεκ) και γρήγορο ρυθμό. Θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε αυτά τα δεδομένα”, ανέφερε ο προπονητής Σούμπερτ. Η Ίνγκολσταντ γνώρισε την ήττα στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές, δεν σκόραρε στις τρεις.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από το Αμβούργο. Τα γκολ σημείωσαν οι Αλιντού (12′), Γιατά (39′) και Βίντζχαϊμερ (89′).