*6η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Σε προηγούμενους γύρους: Τιρόλ – Αούστρια Βιέννης 0-2, Αούστρια Βιέννης – Τιρόλ 2-0, Αούστρια Βιέννης – Τιρόλ 3-0

*Η Αούστρια Βιέννης κράτησε το μηδέν στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Βρείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο στοίχημα

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Αούστρια Βιέννης. Τα γκολ πέτυχαν οι Γκρούμπερ (13′), Φιτζ (32′) και Χούσκοβιτς (83′).

Απογοήτευσε με την εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο στην “Generali Arena”. Σημαντικό ρόλο σε αυτή έπαιξε και το γρήγορο γκολ που δέχτηκε από την Αούστρια Βιέννης. Προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο και είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιαρά στο 49′.

Παραμένοντας στους 15 βαθμούς η Τιρόλ διατηρήθηκε στην 4η θέση των πλέι άουτ και στο +7 από την Αούστρια Λουστενάου και την 6η που οδηγεί στη χαμηλότερη κατηγορία. Η πρόσφατη ήττα έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών (2-2-0), στις τρεις τελευταίες εντός έδρας συγκέντρωσε συνολικά επτά βαθμούς (διαφορά γκολ 4-2).

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 9/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Τιρόλ.

Μπήκε φορτσάτη στην αναμέτρηση με την Τιρόλ σκοράροντας νωρίς και κάνοντας το 2-0 λίγο μετά το ημίωρο. Άντεξε στην ασθενή πίεση που δέχτηκε στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποιώντας το 2Χ2 στα πλέι άουτ. Συγκεντρώνοντας 25 βαθμούς η Αούστρια Βιέννης αύξησε τη διαφορά της από τη Βόλφσμπεργκερ στους έξι βαθμούς “καθαρίζοντας”, σε μεγάλο βαθμό, την πρόκριση στα ευρωπαϊκά πλέι οφ.

Παραμένει αήττητη σε επτά αγωνιστικές (4-3-0), γνώρισε μόλις μία ήττα σε 12 από την Ραπίντ Βιέννης (3-0 εκτός) στις 25 Φεβρουαρίου (έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες). Διαθέσιμος για την αποψινή αναμέτρηση ο Μάρτινς, ετοιμοπόλεμος μετά τον Ιανουάριο και τον τραυματισμό του ο Ασλάνι.