*Στον Α’ γύρο: Βολουντάρι – Σέπσι OSK Σφάντου 0-2

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-4-4).

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία νίκη με 1-2 απέναντι στην Μποτοσάνι εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Βρήκε δύο απανωτά γκολ στο πρώτο μέρος (24′, 31′), το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος ήταν να μειώσει στο 76′ και ενώ νωρίτερα είχε αστοχήσει σε πέναλτι (64′).

Η νίκη στην Μποτοσάνι ήρθε μετά από μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Οι Παούν και Ντεμπελού πέτυχαν τα νικητήρια γκολ, σε έναν αγώνα στον οποίο ο Ντουμιτρέσκου αποβλήθηκε στο τέλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έχει ακόμα την ευκαιρία να συμμετάσχει στα πλέι οφ, αν και εξαρτάται πλέον και από άλλα αποτελέσματα.

Η Σέπσι παραμένει χωρίς νίκη εδώ και τρεις αγώνες εντός έδρας, με μία ισοπαλία και δύο ήττες, ενώ στα δύο τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της δεν σκόραρε. Συνολικά έχει έξι νίκες εντός έδρας και τα έχει πάει καλά απέναντι στις ομάδες που βρίσκονται κάτω από αυτήν στον πίνακα. Τιμωρημένοι οι Νινάι και Ντουμιτρέσκου, τραυματίας παραμένει ο Νικζούλι.

Σέπσι OSK Σφάντου Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 0-1 γκολ

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Το προσπάθησε αλλά ηττήθηκε με 1-2 από την FCSB εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 16′, αλλά δύο γκολ του Κομάν στις αρχές της επανάληψης (47′, 54′) έδωσαν την νίκη στην πρωτοπόρο με ανατροπή.

Συνεχίζει να κατρακυλά στην βαθμολογία μετά την νέα ήττα από την πρωτοπόρο FCSB. Παραμένει χωρίς νίκη στα εννιά τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (0-3-6), ενώ ακόμα αναζητά το πρώτο της τρίποντο με τον Νικολάε Ντίκα στον πάγκο. Παράλληλα, βλέπει την Ντιναμό Βουκουρεστίου να την έχει φτάσει σχεδόν στην βαθμολογία, καθώς βρίσκεται μόλις στο +1 από την ζώνη του απευθείας υποβιβασμού.

Η Βουλουντάρι δεν έπαιξε άσχημα στα τελευταία παιχνίδια, δημιούργησε προβλήματα στην επίθεση, αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει ισορροπίες για 90 λεπτά. Η ομάδα έχει πολλές μεταπτώσεις, τις οποίες οι αντίπαλοι γνωρίζουν πώς να εκμεταλλευτούν. Τιμωρημένος για σήμερα ο Ράτα.