*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέλτικ-Κιλμάρνοκ 3-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κιλμάρνοκ-Σέλτικ 2-1.

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Μίρεν, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το 0-1 ο Φουρουχάσι στο 15’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μαέντα στο 53’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σέλτικ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, όμως παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας την 1η θέση του πρωταθλήματος. Το στραβοπάτημα κόντρα στην Αμπερντίν έδωσε την ευκαιρία στη Ρέιντζερς να την φτάσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και πλέον οποιοδήποτε λάθος μπορεί να προβεί μοιραίο ενόψει της μάχη για τον τίτλο. Είναι σε καλή κατάσταση παρ’ όλα αυτά, δεν αναμένεται να δυσκολευτεί ιδιαίτερα στο σημερινό παιχνίδι, αν και η Κιλμάρνοκ είναι μία από τις λίγες ομάδες που έχουν καταφέρει να βρουν δίχτυα και στις δύο μεταξύ τους αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάλθλημα.

Σέλτικ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κόουβ Ρέιντζερς, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το 1-0 ο Γουάτκινς στο 45’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 81’.

Πολύ καλή εμφάνιση και πρόκριση για την Κιλμάρνοκ στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της και κατάφερε να «σφραγίσει» την πρόκριση σκοράροντας ακόμα μία φορά στα τελευταία λεπτά του δευτέρου μέρους.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Σέλτικ. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ σκόραρε με συνέπεια σε όλες. Σημαντική βελτίωση έδειξε αμυντικά το τελευταίο διάστημα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της. Αναμένεται παρ’ όλα αυτά να δεχθεί έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ μπορεί να βρει χώρους ώστε να απειλήσει εξίσου με αντεπιθέσεις.