*8η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Σημειώθηκε Άσσος και στα τέσσερα τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Άρης Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ 1-0, ΑΠΟΕΛ – Άρης Λεμεσού 1-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Άρης Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ 2-1

Δείτε τα προγνωστικά για παμε στοιχημα

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Πάφου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Κβιλιτάια στο 59′ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μαρκίνιος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΑΠΟΕΛ, μετά και την ήττα με 0-2 από την Ανόρθωση. Για την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο φιλοξενήθηκε από την Πάφο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το εκτεταμένο ροτέισον των γηπεδούχων και σκόραρε δις σε διάστημα λίγων λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Διατηρείται έτσι μόνος πρώτος και στο +1 από τη δεύτερη ΑΕΚ Λάρνακας, στη μάχη για την κατάκτηση του τίτλου, τρεις στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Έμεινε με άδεια χέρια και στα δυο πιο πρόσφατα εντός του, στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Δεν αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι.

ΑΠΟΕΛ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ομόνοια, για το κύπελλο.

Σε καταστροφική εξελίσσεται η φετινή σεζόν για τον Άρη Λεμεσού. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια, στη ρεβάνς της ήττα με 0-3 στο πρώτο μεταξύ τους για τα ημιτελικά, με την οποία έμειναν στο μηδέν αυτή τη φορά. Προσπάθησε να παίξει επιθετικά, όπως και όφειλε εξάλλου, ωστόσο δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική, καθώς δεν έβρισκε εύκολα χώρους. Αποτέλεσμα που την άφησε και τυπικά εκτός συνέχειας.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, έρχεται από ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών (0-1-3), μετά και το εντός 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας. Γεγονός που τον έχει αφήσει στην τέταρτη θέση, με το στόχο να είναι πλέον η Ευρώπη, είναι στο -4 από την πρώτη τριάδα. Αγνοεί το διπλό σε τέσσερις εξόδους, όπου απέσπασε μόλις ένα βαθμό, ενώ σκόραρε και μια φορά.