4η αγωνιστική

*Η Κοπεγχάγη επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Μπρόντμπι.

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό με τον Πεπ Μπίελ, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο (27′, 33′) και να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα στο 55′. Επτά λεπτά αργότερα, ο Μπίελ μείωσε προσωρινά σε 3-2, όμως στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι βρήκαν και τέταρτο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Κοπεγχάγη. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Γες Θόρουπ φιλοξενήθηκε από τη Βίμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 4-2. Σε ένα παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, με την ίδια να έχει περισσότερες, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, πληρώνοντας τα αμυντικά της κενά.

Μια νίκη και δυο ήττες λοιπόν ο απολογισμός για τους πρωταθλητές, μετά και τις τρεις πρώτες στροφές της σεζόν, όπου δεν ικανοποιούν σε καμία περίπτωση. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε τον δανεισμό του εξτρέμ Μοχάμεντ Ντάραμι από τον Άγιαξ. Αναμένονται αλλαγές στο αρχικό σχήμα από τον Θόρουπ. Εκτός μάχης βρίσκονται οι τραυματίες Καμίλ Γκράμπαρα και Ακινκούνμι Άμο.

Κοπεγχάγη Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*No Goal τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βασιλείας, για το Κόνφερενς Λιγκ. Το τέρμα του Ντίβκοβιτς στο 74ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ απέκτησε η Μπρόντμπι. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Νιλς Φρεντέρικσεν υποδέχθηκε τη Βασιλεία, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον τρίτο προκριματικό γύρο, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όμως η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη σε αυτές που της παρουσιάστηκαν και πήρε το θετικό αποτέλεσμα, με γκολ στις καθυστερήσεις.

Την ερχόμενη Πέμπτη (11/08), θα πάει στην Ελβετία για δυο αποτελέσματα. Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από δυο σερί ήττες κόντρα σε Νόρντζελαντ (1-3 εντός) και Σίλκεμποργκ (2-0 εκτός), οπότε και ψάχνει αντίδραση στο σημερινό ντέρμπι. Δεν έπαιξε στο ματς της Ευρώπης ο Σίγκουρντ Ρόστεντ, λόγω ίωσης, άγνωστο αν θα αγωνιστεί αυτή τη φορά. Εκτός μάχης είναι σίγουρα οι Αντρέας Μάχσο και Καρλ Μπιορκ.