*3η αγωνιστική

*Η Φράιμπουργκ πανηγύρισε τη νίκη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Στουτγκάρδη πέτυχε 2+ γκολ στα 9/11 τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-1) από τη Λειψία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Γκιρασί (35′), απάντησαν οι Χένριχς (51′), Ντάνι Όλμο (63′), Οπέντα (66′), Καμπλ (74′) και Σίμονς (76′).

Έκανε το λάθος να προηγηθεί λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου στη “Red Bull Arena”, γεγονός που προκάλεσε την έκρηξη της Λειψίας. Δέχτηκε πέντε γκολ χωρίς να αντιδράσει, όσα είχε πετύχει στην πρεμιέρα με αντίπαλο την Μπόχουμ μπροστά στους οπαδούς της. Εντός προγράμματος ήττα για την Στουτγκάρδη την προηγούμενη βδομάδα, γνώρισε αυτή στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις με την Φράιμπουργκ στην Μπουντεσλίγκα (σ.σ. οι πέντε με ένα γκολ διαφορά).

Υπό τις οδηγίες του Σεμπάστιαν Χένες παραμένει αήττητη σε πέντε εντός έδρας αγωνιστικές (3-2-0), πανηγύρισε δύο σερί νίκες στη “MHP Arena” στο διάστημα Οκτώβριος / Νοέμβριος 2022. “Θα πρέπει να παρουσιαστούμε ιδιαίτερα συγκεντρωμένοι, μόνο αν κάνουμε το παιχνίδι μας έχουμε ελπίδες”, είπε ο προπονητής Χένες. Παραχωρήθηκε ο Σόσα (ΑΜ) στον Άγιαξ.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Βέρντερ Βρέμης. Το μοναδικό γκολ πέτυχε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φίλιπ.

Κατέγραψε άλλη μία σπουδαία εμφάνιση, δημιούργησε πολλά προβλήματα στον αντίπαλο τερματοφύλακα (σ.σ. είχε και δοκάρι) και, παράλληλα, δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση. Παρόλα αυτά χρειάστηκε να φτάσει στην εκπνοή των καθυστερήσεων για να σκοράρει με υπέροχο γυριστό σουτ του Φίλιπ μετά από εκτέλεση κόρνερ, πετώντας στο καναβάτσο τη Βέρντερ Βρέμης στο “Europa-Park”.

Οι “Βραζιλιάνοι του Μπράισγκαου” έκαναν το 2Χ2 στο ξεκίνημα της Μπουντεσλίγκα μόλις για δεύτερη φορά κι έχουν την ευκαιρία για το… παρθενικό 3Χ3. “Είδαμε κάποια πράγματα τα οποία πρέπει να βελτιώσουμε ενόψει της αναμέτρησης με την Στουτγκάρδη, την οποία σεβόμαστε απόλυτα”, είπε ο προπονητής Στράιχ.