*Τρίτος προκριματικός γύρος για το φετινό Κόπα Λιμπερταδόρες. Τα παιχνίδια είναι διπλά, οπότε και θα ακολουθήσει αγώνας ρεβάνς. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στις δυο αναμετρήσεις, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Οι δυο ομάδες συναντήθηκαν ξανά στη φάση των “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα 2006. Τότε, η Σαν Λορέντζο είχε πάρε την πρόκριση, καθώς επικράτησε με 3-0 στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι, για να ηττηθεί με 1-0 στην έδρα της Σάντος.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αργεντινή)

Από δυο διαδοχικές εντός συνόρων νίκες προέρχεται η Σαν Λορέντζο. Στην πιο πρόσφατη από αυτές, το βράδυ της Παρασκευής, η ομάδα του Ντιέγκο Νταμπόβε υποδέχθηκε τη Ροζάριο Σεντράλ, για το πρωτάθλημα Αργεντινής, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Είχε περισσότερες ευκαιρίες, πήρε δίκαια το προβάδισμα, στην πορεία είδε την αντίπαλό της να δέχεται δυο κόκκινες στις καθυστερήσεις, κάτι που η ίδια εκμεταλλεύτηκε και “σφράγισε” το τρίποντο.

Είχε προηγηθεί η νίκη επί της Εστουδιάντες (0-2 εκτός), φτάνοντας έτσι τους έντεκα βαθμούς σε οκτώ αγωνιστικές, όσους έχει και η Γοδόι Κρουζ. Στρέφει τώρα την προσοχή της στην αποψινή αναμέτρηση, όπου θέλει να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα και να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους ομίλους. Στον προηγούμενο γύρο, άφησε εκτός την Ουνιβερσιντάντ ντε Τσίλε (1-1 εκτός, 2-0 εντός). Είναι στην αποστολή, όμως δύσκολα θα αγωνιστεί ο Χαλίλ Ελίας (ΜΕ 10/0), λόγω ενοχλήσεων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ροζάριο Σεντράλ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 36′ με τον Ντι Σάντο, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ρομέρο, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με εννέα παίκτες στα τελευταία λεπτά.

Σαν Λορέντζο Στατιστικά

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΝΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Σχεδόν μήνα κοντεύει να κλείσει μακριά από τους αγωνιστικούς χώρους η Σάντος, με το τελευταίο παιχνίδι που έδωσε να είναι στις 16 Μαρτίου. Τότε, η ομάδα του Αριέλ Ολάν φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Λάρα, στη μεταξύ τους ρεβάνς για τον δεύτερο γύρο του Κόπα Λιμπερταδόρες, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Απογοητευτική σε γενικές γραμμές η παρουσία της, εάν η αντίπαλός της είχε περισσότερη εμπειρία και ποιότητα εύκολα θα επικρατούσε.

Παρόλα αυτά, πήρε την πρόκριση, έχοντας πάρει τη νίκη με 2-1, στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι. Η πανδημία του covid-19 χτύπησε για τα καλά τη Βραζιλία, οπότε και το Παουλίστα 1, στο οποίο παίρνει μέρος η Σάντος οδηγήθηκε σε αναβολή. Κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον Ολάν να δουλέψει με τους παίκτες του, για να αλλαχθεί η κακή εικόνα. Πολλά και τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει, προστέθηκε και η τιμωρία για κάτι οφειλές που έχει, οπότε και αναμένεται δύσκολη σεζόν για την ίδια.

Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Κάιο Ζόρζε (ΕΠ 0/0) και Σάντρι (ME 4/0), ενώ στον πάγκο αναμένεται να βρεθεί ο Σοτέλδο (ΕΠ 4/1), καθώς δεν είχε ξεμείνει στην Βενεζουέλα εδώ και τρεις εβδομάδες, μετά και το ματς με τη Λάρα δηλαδή, οπότε και έχασε αρκετό μέρος των προπονήσεων.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ντεπορτίβο Λάρα, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Πήρε προβάδισμα στο 37′ με τον Σοτέλδο, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 62ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα.