*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νόριτς-Πρέστον 0-0.

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κορόμα στο 42’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κιν με πέναλτι στο 53’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Όσμαγιτς στο 84’. Το 3-1 πέτυχε ο Όσμαγιτς στο 87’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 90+2’.

Η καλή εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου έδωσε μια σημαντική νίκη στην Πρέστον. Μέτριο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, όμως στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με τρομερή άνεση, πετυχαίνοντας 4 γκολ.

Μονόδρομος η νίκη σήμερα, καθώς μόνο έτσι θα έχει σημαντικές πιθανότητες να βρεθεί εντός εξάδας. Έχει το πλεονέκτημα έδρας για δεύτερο σερί παιχνίδι, προέρχεται παράλληλα από εμφατική νίκη, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία τους.

Πρέστον Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΟΡΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάρτζεντ στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σάινζ στο 16. Το 1-2 πέτυχε ο Ιχιέκουε στο 78’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμιθ στο 85’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νόριτς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, στην επανάληψη και κυρίως στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους, όχι μόνο να μειώσουν, αλλά να πετύχουν και το γκολ της ισοφάρισης.

Νίκη που θα της εξασφαλίσει ως ένα βαθμό την παρουσία της στα φετινά πλέι-οφ θέλει να αποσπάσει σήμερα, όμως το έργο της δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως είναι παράλληλα επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Αναμένεται να δεχθεί πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού όσο δεν μένει πίσω στο σκορ, ο χρόνος θα κυλάει υπέρ της.