*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρίμσμπι – Κρου 2-1

*7/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μόρκαμ, χάρη σε ένα τέρμα του Νέβιτ στο 70ο λεπτό.

Επιστροφή στις νίκες, έστω και με το “στανιό” για την Κρου, που κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Μόρκαμ, πρώτη της έπειτα από πέντε σερί αγώνες που δεν κέρδιζε, έχοντας τρεις ισοπαλίες, οι δύο χωρίς σκορ (0-0).

Πάντως στο γήπεδό της έχει κερδίσει μόνο τη Σάτον στα πέντε τελευταία παιχνίδια της εκεί.

Το τελευταίο αποτέλεσμα την έφερε πάλι στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας στο +8 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Αλλά πλησίασε στο -6 την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Κρου Στατιστικά

*6/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Τέσσερα σερί N/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, με ένα τέρμα του Τόμπσον στο 49ο λεπτό.

Μετά από μία νίκη και μία ισοπαλία, επιστροφή στις γνώριμες ήττες μακριά από την έδρα της για την Γκρίμσμπι, με 1-0 από την Χάρογκεϊτ. Έχει πάντα τις περισσότερες
ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.
Μακριά από την έδρα της πάντως έχει αρκετά προβλήματα, με μόλις μία νίκη, στο γήπεδο της Σάλφορντ, σε 23 αγώνες φέτος και με 11 ήττες στο ίδιο διάστημα.
Βαθμολογικά είναι πάντα πολύ χαμηλά, στην 21η θέση, αλλά ξέφυγε λίγο περισσότερο, ούσα πλέον στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού. Επίσης έχει και παιχνίδια λιγότερα από δύο από τις τρεις ομάδες που είναι από κάτω της.