*4η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (5-3) από τη Λέγκια Βαρσοβίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 (39′, 45′, 58′), μείωσε ο Γκρούμπερ (68′, 82′) προτού ο Ρόσολεκ κάνει το 4-2 (87′). Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρανφτλ έκανε το 4-3, το τελικό αποτέλεσμα αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μούτσι (90+10′). Με δέκα ολοκλήρωσε η Αούστρια Βιέννης (89′ Γιούκιτς).

Μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τη νίκη που πανηγύρισε στην Πολωνία (2-1), η Αούστρια Βιέννης γνώρισε τον εντός έδρας διασυρμό με 5-3 από τη Λέγκια Βαρσοβίας μεσοβδόμαδα και τέθηκε νοκ άουτ από τον 3ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Πλέον το συγκρότημα του Βίμερ επικεντρώνεται στις εγχώριες διοργανώσεις και στην άμεση επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Την προηγούμενη βδομάδα παρουσιάστηκε κατώτερο των προσδοκιών στην έδρα της Σάλτσμπουργκ γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Οι πρωτευουσιάνοι πανηγύρισαν το “τρίποντο” στις 3/4 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Βόλφσμπεργκερ (μία ήττα) κρατώντας το μηδέν στις δύο.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Αούστρια Λουστενάου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 46′ με Σισέ, απάντησε ο Ζίμερμαν με πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε πέναλτι αστόχησε ο Σμιντ (72′) για την Αούστρια Λουστενάου.

Εξαιρετικά άτυχη στάθηκε η Βόλφσμπεργκερ στην αναμέτρηση με την Αούστρια Λουστενάου, καταφέρνοντας να αποφύγει την ήττα στην εκπνοή των καθυστερήσεων! Ολοκλήρωσε με κατοχή μπάλας 65%, δημιούργησε συνολικά 17 ευκαιρίες και είχε δύο δοκάρια σε σουτ του Μποακί (20′) και κεφαλιά του Μπάμπα (90+1′).

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τη Βόλφσμπεργκερ, θυμίζουμε πως στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικράτησε της νεοφώτιστης Μπλάου-Βάις Λιντς (2-1 εντός). Στις 15 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Αούστρια Βιέννης πανηγύρισε μόλις τρεις νίκες, τελευταία τον Νοέμβριο 2022 με 1-0. Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και οχτώ ήττες.