*17η αγωνιστική

*Και τα 11 παιχνίδια τους στο παρελθόν έχουν λήξει under 2,5, τα 10 από αυτά και N/G.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς όχι απλά προκρίθηκε στο κύπελλο Αγγλίας, αποκλείοντας ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, την Οξφορντ, το κατάφερε κερδίζοντας στην παράταση με 4-3 εντός έδρας και ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 1-3, τρία λεπτά αφότου ξεκίνησε το έξτρα ημίωρο! Και στο πρωτάθλημα προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του συγκεκριμένα, αλλά αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5, απ’ ότι στην ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία βρίσκεται στο +9.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω ενοχλήσεων ή επειδή δεν είναι έτοιμοι να παίξουν, οι αμυντικοί Χιουζ, Τρέβορ Κλάρκ, Ζούνιορ  Μπράουν, οι επιθετικοί Λίον Κλαρκ, Ρόντμαν και ο Φινλανδός γκολκίπερ Γιακόλα, οι οποίοι απουσιάζουν εδώ και καιρό. Σε αυτούς προστέθηκαν οι πιο πρόσφατα χτυπημένοι επιθετικοί Πίτμαν, Σόντερς, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Γουίλαν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε με 4-3 στην παράταση την Οξφορντ, αν και βρέθηκε να χάνει με 1-3! Στην κανονική διάρκεια του αγώνα προηγήθηκε με τον Φίνλεϊ στο 48’, αλλά ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Τέιλορ στο 57’. Και όλα έδειχναν να τελειώνουν γι’ αυτήν στην παράταση, όταν δέχθηκε δύο γκολ σε τρία λεπτά από τους Μπόντιν (91’), Σέντον (93’), αλλά μείωσε με τον Σπενς στο 110’, ισοφάρισε με τον Κόλινς στο 115’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Σπενς στο 118’!

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει εφτά συνεχόμενα over 2,5 εντός έδρας, 7/12 συνολικά, 5/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τρανμίρ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Σάτον, πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες, τις οποίες όμως πέτυχε σε άλλους θεσμούς. Στο πρωτάθλημα έχει τρεις σερί ήττες χωρίς να σκοράρει καν, δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, αλλά μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία νίκη και δύο ήττες.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του, αλλά είναι πολύ πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 συγκεκριμένα, αρκετά πιο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +10 για την ακρίβεια. Εχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Καρλάιλ, αλλά και την καλύτερη άμυνα αυτής!

Μακροχρόνια απών είναι ο αρχηγός της και τερματοφύλακας Ντέιβις, ενώ ο τεχνικός της, Μίκι Μέλον, προανήγγειλε αλλαγές στην ενδεκάδα, μήπως και λυθεί το πρόβλημα στην επίθεση και στο σκοράρισμα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τρανμίρ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σάτον, με το γκολ να το δέχεται στο 71ο λεπτό από τον Ολαόφε, έχοντας γλιτώσει νωρίτερα και από το δοκάρι της μία φορά, ενώ γενικώς η αντίπαλος της ήταν πολύ καλύτερη, πιο επιθετική και πιο επικίνδυνη.