*Ρεβάνς για τα πλέι άουτ παραμονής στη Σέριε Β. Κεκλεισμένων των θυρών. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Αν υπάρξει ίδιος συνολικός αριθμός γκολ ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρώτο ματς (Πεσκάρα – Περούτζια 2-1): Τον πρώτο λόγο για παραμονή στη Σέριε Β έχει η Πεσκάρα, μετά την σπουδαία νίκη (με ανατροπή) στην πρώτη αναμέτρηση με την Περούτζια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουάν στο 40′. Η απάντηση ήρθε από τον Γκαλάνο (58′), προτού ο Μανιέρο με πέναλτι ανατρέψει τα δεδομένα.

*Στην κανονική διάρκεια: Περούτζια – Πεσκάρα 3-1, Πεσκάρα – Περούτζια 2-2

Περούτζια – Πεσκάρα στον Stoiximan

Τα πάντα για το στοίχημα με ένα κλικ!

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με την πλάτη στον τοίχο ρίχνεται στην αποψινή ρεβάνς με αντίπαλο την Πεσκάρα η Περούτζια. Το συγκρότημα του Όντο κατάφερε να προηγηθεί στο “Adriatico-Giovanni Cornacchia” την Δευτέρα, ωστόσο τα πράγματα δεν κύλησαν ανάλογα στο δεύτερο ημίχρονο γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. “Άναψαν τα αίματα” στα τελευταία λεπτά όταν οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγουν στην αντεπίθεση και μία μπάλα πετάχτηκε από τον πάγκο των “δελφινιών” τους κόψει τη φόρα!

“Πρόκειται για μία αντιεπαγγελματική συμπεριφορά του αντίπαλου προπονητή. Βρισκόμασταν στις κερκίδες όταν τον ακούσαμε να λέει “φέρτε μου την μπάλα να την πετάξω””, υπογράμμισε με δηλώσεις ο τεχνικός διευθυντής των “γκριφόνι”, Ρομπέρτο Γκορέτι. Στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις πανηγύρισαν μόλις μία νίκη επί της Σαλερνιτάνα (1-0) στις 7 Μαρτίου (δύο ισοπαλίες, πέντε ήττες). Στις πέντε επιβεβαιώθηκε το NG, στις μισές σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Πεσκάρα στην πρώτη αναμέτρηση για τα πλέι άουτ.

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ Στατιστικά

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΕΣΚΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ένα ιδιαίτερα άσχημο σημείο της αναμέτρησης, παρόλα αυτά η Πεσκάρα βρήκε τα ψυχικά αποθέματα ανατρέποντας τα δεδομένα με αντίπαλο την Περούτζια στο “Adriatico-Giovanni Cornacchia” την Δευτέρα. Πλέον, έχει τον πρώτο λόγο για παραμονή στη Σέριε Β ενόψει της ρεβάνς στο “Renato Curi”.

“Δεν πρόκειται να προχωρήσουμε σε υπολογισμούς, ταξιδεύουμε στην έδρα της Περούτζια με μοναδικό στόχο τη νίκη. Θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε και την δεύτερη μεταξύ μας αναμέτρηση με πάθος και αποφασιστικότητα”, υπογράμμισε ο προπονητής Σοτίλ. Στις εννέα τελευταίες εξόδους τους τα “δελφίνια” γνώρισαν οχτώ ήττες, ενώ αναδείχθηκαν ισόπαλα με την Βενέτσια (1-1) στις 13 Ιουλίου. Θα πρέπει να γυρίσουμε τέσσερα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη τους στο “Renato Curi” (4-0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Περούτζια στην πρώτη αναμέτρηση για τα πλέι άουτ.