*4η αγωνιστική του τέταρτου ομίλου.

*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Ζούνιορ – Ουνιβερσιτάριο 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στην Ντεπορτίβα Τάρμα για το πρωτάθλημα. Στο 40’ το 1-0, το 2-0 ήρθε στις καθυστερήσεις.

Κρίσιμο το σημερινό ματς για την Ουνιβερσιτάριο, που υποδέχεται την πρωτοπόρο του ομίλου, Ατλέτικο Ζούνιορ. Έρχεται από την πρώτη ήττα στον όμιλο, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς με την Μποταφόγκο. Έκανε τη χειρότερη εμφάνιση της στο γκρουπ, δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 57’ και μοιραία έφυγε με άδεια χέρια απ’ τη Βραζιλία, στις καθυστερήσεις δέχτηκε και τρίτο γκολ, πριν μειώσει λίγο πριν το φινάλε για το τελικό 3-1.

Νωρίτερα πήρε εντός έδρας 1-1 με την Ουνιβερσιτάριο και επικράτησε εντός έδρας 2-1 της Λίγκα ντε Κίτο. Είναι όλοι «μέσα» στην πρόκριση, ο όμιλος είναι «ανοιχτός», σήμερα ξέρει ότι οφείλει τουλάχιστον να μη χάσει, ενώ αν κερδίσει κάνει άλμα πρόκρισης. Έρχεται από εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στην Ντεπορτίβα Τάρμα για το πρωτάθλημα του Περού, εκεί έπειτα από 14 αγωνιστικές βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 33 πόντους, στο -1 απ’ τη Σπόρτινγκ Κριστάλ. Διαθέσιμος ο επιθετικός Ολιβάρες.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΡΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5.

*Έρχεται από 3/5 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί των Μιγιονάριος για το πρωτάθλημα. Το 1-0 στο 37’ ο Μπάκα, το 2-0 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 68’ με πέναλτι. Μείωσαν με πέναλτι οι Μιγιονάριος στο 87’. Με δέκα παίκτες απ’ το 82’ η Ατλέτικο Ζούνιορ.

Αήττητη πορεύεται η Ατλέτικο Τζούνιορ στον όμιλο, κάνει αρκετά καλή δουλειά, παρουσιάζεται ανταγωνιστική και βρίσκεται κοντά στην πρόκριση. Έκανε πρεμιέρα με σπουδαία εκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Μποταφόγκο, εκεί έδειξε απευθείας τις προθέσεις της. Συνέχισε με δύο σερί εντός έδρας ισοπαλίες κόντρα σε Ουνιβερσιτάριο (1-1) και Λίγκα ντε Κίτο (1-1), σε αμφότερες το σκορ είχε διαμορφωθεί στο ημίχρονο, ήταν ανώτερη στα δεύτερα ημίχρονα, αλλά άστοχη.

Σήμερα έρχεται ως πρωτοπόρος στο παιχνίδι, ξέρει ότι ακόμη και η ισοπαλία δε θα είναι κακό αποτέλεσμα, ακολουθεί εκτός έδρας ματς με τη Λίγκα ντε Κίτο. Πορεύεται αήττητη στα τελευταία τέσσερα ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις, τα τελευταία δύο για το πρωτάθλημα Κολομβίας κόντρα σε Ντεπορτίβο Κάλι (0-0) και Μιγιονάριος (2-1). Φρέσκα προβλήματα οι Καϊσέδο και Γκονσάλες, διαθέσιμοι οι Σεμπάγιος, Βέλες, Καντίγιο, Μπέριο, Μποκανέγκρα και Ροδρίγες.