*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Αμέρικα-Πατσούκα 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μοντερέι με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκαγιάρντο στο 11’ και το 2-0 ο Κορτίζο στο 16’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπερτράμε στο 48’ και το 3-1 ο Ιντρίσι στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεόσα στο 90+5’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Πατσούκα. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε εύκολα αρκετά πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη ακολούθησε παρόμοιο σκηνικό. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αδράνησαν, κάτι που εκμεταλλεύτηκε πλήρως, μειώνοντας στα τελευταία λεπτά με δύο τέρματα.

Ακόμα μία δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς φιλοξενεί την πρωταθλήτρια της Απερτούρα. Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει με άνεση τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, αφού παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρεάλ Εστέλι, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 1-0 ο Ροντρίγκεζ στο 18’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ζεντέγιας στο 54’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για την Κλαμπ Αμέρικα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, ενώ το ίδιο έγινε και στην επανάληψη, διπλασιάζοντας τα τέρματά της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι ύστερα από την πρόκριση και θέλει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει. Εξαιρετική επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού σε αρκετές από αυτές έχε δεχθεί εξίσου γκολ. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, η κόπωση μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.