4η αγωνιστική

*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα. Από κάθε όμιλο προκρίνεται στον επόμενο γύρο η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Η δεύτερη παίζει μπαράζ, με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη στο Λιμπερταδόρες.

*Στον πρώτο γύρο: Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν – Σέζαρ Βαγιέχο 4-2

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Sudamericana

ΣΕΖΑΡ ΒΑΓΙΕΧΟ (Περού)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τσιεντσιάνο, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Μένα στο 12ο λεπτό, δέχθηκε εν τέλει την ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σέζαρ Βαγιέχο, μετά και τη νίκη 2-1 επί της Σπόρτινγκ Κριστάλ. Το βράδυ της Παρασκευής, η ομάδα του Γκιγιέρμο Σάλας φιλοξενήθηκε από την Τσιεντσιάνο, με την οποία έμεινε στο 1-1 για το πρωτάθλημα. Δεν ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνιση της και παρότι προηγήθηκε στο ξεκίνημα, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι.

Βρίσκεται έτσι στο δεύτερο μισό της κατάταξης στο τρέχων Απερτούρα. Σε ότι αφορά το Κόπα Σουνταμερικάνα τώρα, απογοητεύει με τη μέχρι τώρα παρουσία της, καθώς παραμένει χωρίς βαθμό στον όμιλο, έχοντας ηττηθεί στα τρία πρώτα παιχνίδια της. Επιτακτική η νίκη απόψε, καθώς σε περίπτωση νέα απώλειας, ενδέχεται να μείνει και τυπικά εκτός.

Σέζαρ Βαγιέχο Στατιστικά

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ (Κολομβία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ενβιγκάδο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το πέναλτι του Βάσκες.

Αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων “τρέχει” η Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν, με πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Στην τελευταία εξ αυτών, η ομάδα του Αλφρέδο Αρίας φιλοξενήθηκε από την Ενβιγκάδο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1, για το Απερτούτα της Κολομβίας. Σε ένα γενικά ισορροπημένο ματς και χωρίς τις πολλές μεγάλες φάσεις, ευτύχησε να βρει δίχτυα με πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου και να το διατηρήσει μέχρι τέλους.

Τερμάτισε έτσι στην ένατη θέση, καθώς υστερούσε σε ισοβαθμία από τις Τζούνιορ και Όνσε Κάλντας, οπότε και απέτυχε να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος. Στον όμιλο του Σουνταμερικάνα, μπορεί να ξεκίνησε με ήττα 2-0 από την Όλγουεϊς Ρέντι, έκτοτε όμως επικράτησε και στα δυο που έδωσε, αμφότερα μπροστά στο κοινό της.