9η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Άτλας, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ζαπάτα στο 31’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Καϊσέδο στο 44’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Τίγκρες. Δημιούργησε λίγες ευκαιρίες, παρ’ όλα αυτά δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, όμως οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει μια από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος. Θετικότερα στοιχεία έχει αφήσει στις εντός έδρας αναμετρήσεις της, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας βρει δίχτυα σε όλες. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού σε γενικές γραμμές δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Ροντρίγκεζ στο 36’ και έμειναν στη συνέχεια με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Άβιλα στο 45’. Το 2-0 πέτυχε ο Κανάλες με πέναλτι στο 45+1’ και το 2-1 ο Βίνας στο 45+7’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κορτίζο στο 81’. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τις κόκκινες με την αποβολή του Ουρίμπε στο 66’.

Καλή εμφάνιση και δεύτερη σερί νίκη για τη Μοντερέι. Πήρε κεφάλι στο σκορ λίγο μετά το ημίωρο, όμως έμεινε στη συνέχεια με παίκτη λιγότερο. Αυτό δεν την πτόησε, διπλασιάζοντας τα τέρματά της στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έμειναν εξίσου με παίκτη λιγότερο, δίνοντάς της έτσι την ευκαιρία να σκοράρει ξανά στα τελευταία λεπτά.

Τη τρίτη διαδοχική νίκη της θέλει να αποσπάσει σήμερα, όμως αναμένεται να έχει δύσκολο έργο. Δείχνει να βρίσκει ρυθμό, σκροράρει με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως της είναι δύσκολο να κρατήσει το μηδέν στην εστία της. Μακριά από το γήπεδό της μετράει παρ’ όλα αυτά εφτά νίκες και μία ισοπαλία σε έντεκα αγώνες, ανεξαρτήτως διοργάνωσης.