*Πλέι άουτ, 8η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Παναθηναϊκός Β – Γιούχτας 3-0

*Στην κανονική διάρκεια: Γιούχτας – Παναθηναϊκός Β 2-0 και Παναθηναϊκός Β – Γιούχτας 2-1

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΓΙΟΥΧΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-0 από το Αιγάλεω εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μπάμπης στο 26′. Ολοκλήρωσε μάλιστα το παιχνίδι με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε ο Αλεξόπουλος στο 79′.

Οδυνηρή ήττα υπέστη ο Γιούχτας στην έδρα του Αιγάλεω και πλέον οι πιθανότητες παραμονής του είναι κατά βάση μαθηματικές. Δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση απέναντι στο ανώτερο «Σίτι», μπήκε φοβισμένα στο ματς και δέχτηκε στο πρώτο ημίχρονο το μοναδικό γκολ της συνάντησης. Προσπάθησε στην συνέχεια, αλλά το ποιοτικό έλλειμμα έκανε και πάλι την εμφάνισή του, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε και με αριθμητικό μειονέκτημα.

Μόνο νίκη θέλει σήμερα απέναντι στον Παναθηναϊκό Β, αφού σε αντίθετη περίπτωση θα υποβιβαστεί μαθηματικά. Τραυματίες παραμένουν οι Φαζός και Γιουσέφ, ενώ νοκ άουτ τέθηκε και ο Μακατουνάκης. Εκτός έμεινε και ο Τουγλής, ενώ τιμωρημένος είναι ο Αλεξόπουλος.

Γιούχτας Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β

Προηγούμενο ματς: Έμεινε ισόπαλος χωρίς τέρματα απέναντι στον Διαγόρα (0-0) εκτός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ.

Καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια στα τελευταία παιχνίδια, παρότι υστερεί ποιοτικά σε σχέση με τις περισσότερες ομάδες των πλέι άουτ. Παίζει «σκυλίσια» και έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (1-3-0), αλλά επιθετικά εξακολουθεί να έχει θέμα στο γκολ. Στο -4 από την Παναχαϊκή, χρειάζεται οπωσδήποτε θετικό αποτέλεσμα σήμερα πριν τον «τελικό» απέναντι στην ομάδα της Πάτρας.

Ο Σωτήρης Αντωνίου ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας για την αναμέτρηση στο «Μαρκομιχελάκειο». Σε αυτή δεν συμπεριλήφθηκαν οι τραυματίες Ταβάρες, Φρόκου, Καρβούνης, Μπιλάλ και Λιούμης.