*13η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Στο VAR βρίσκεται η Ζωή Σταύρου.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες. Στα τέσσερα από αυτά σημειώθηκε και No Goal.

*Στην κανονική διάρκεια: Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα 2-0, Καρμιώτισσα – Νέα Σαλαμίνα 0-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα 0-2

✅ Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον Απόλλωνα Λεμεσού, για το πρωτάθλημα.

Από αήττητο τεσσάρων αγώνων προέρχεται η Καρμιώτισσα σε αυτά τα πλέι άουτ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους φιλοξενήθηκε από τον Απόλλωνα Λεμεσού, με τον οποίο έμειναν στο μηδέν. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς σημαντικές ευκαιρίες, είχε κάποιες καλές στιγμές μετά την ανάπαυλα, αλλά χωρίς να τις αξιοποιήσει σωστά.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντυπωσιακό 6-6 με τον Οθέλλο, εντός. Παρόλα αυτά, ο βαθμός αυτός ήταν αρκετός για να της εξασφαλίσει και τυπικά την παραμονή, ούσα στο +8 από την τελευταία τριάδα, δυο στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της (2-4-1). Ολοκληρώνει κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού (10/05).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Εθνικού Άχνας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 23ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Νάρσινγκ (67′) και Ντιακιτέ (89′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Νέα Σαλαμίνα, μετά από τρεις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Απόλλων Λεμεσού (0-2 εντός), Δόξα Κατωκοπιάς (1-0 εκτός) και ΑΕ Λεμεσού (5-4 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας, του οποίου και επικράτησε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στα μέσα του ημιχρόνου, όπου προβλημάτισε με την εμφάνιση της. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια ήταν πολύ καλύτερη και εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες της, έκανε την ανατροπή.

Μοιράζεται έτσι στην τρίτη θέση των πλέι άουτ με τον Εθνικό Άχνας, χωρίς να έχει κάποιο κίνητρο σε αυτές τις δυο τελευταίες στροφές. Ηττήθηκε στις 4/6 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και δυο νίκες κόντρα σε ΑΕ Ζακακίου (0-3 εκτός) και Οθέλλο Αθηαίνου (2-3 εκτός). Την τελευταία αγωνιστική θα υποδεχθεί την ΑΕ Ζακακίου (12/05).

Αναμένεται να δώσει και πάλι ευκαιρίες σε νεαρούς παίκτες ο κόουτς Χριστοδούλου. Νέα συμβόλαια συνεργασίας υπέγραψαν οι Μιγκελίτο και Ντουρμισάι, ενώ όπως έγινε γνωστό, στο τέλος της σεζόν θα αποχωρήσει ο τερματοφύλακας Τάσος Κίσσας.