*Πλέι-οφ προβιβασμού στην Τσάμπιονσιπ. Ημιτελικός, επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα ακολουθήσει παράταση κι αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Μπάρνσλεϊ-Μπόλτον 1-3.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικα στοιχηματος

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-3, στα πλαίσια των ημιτελικών των πλεί-οφ ανόδου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσαρλς στο 23’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο με πέναλτι στο 53’. Το 1-2 πέτυχε ο Κόσγκροβ στο 75’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλιαμς στο 90+4’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό προβάδισμα για τη Μπόλτον. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, παρ’ όλα αυτά εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα, σκοράροντας εξίσου. Σταθερή στα μετόπισθεν, δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να την απειλήσουν ιδιαίτερα, όμως εκείνοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της.

Απέκτησε τεράστιο προβάδισμα μετά τη νίκη της στο πρώτο ματς, έχοντας πλεονέκτημα δύο τερμάτων. Σήμερα έχει σύμμαχο την έδρα της, έχει αποδείξει πως είναι άκρως επικίνδυνη σε αυτή, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ενώ δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Γνωρίζει πως οι φιλοξενούμενοι θα μπουν δυνατά πιέζοντας έντονα και ψάχνοντας το γκολ που θα τους φέρουν πιο κοντά στη διεκδίκηση της πρόκρισης, γι’ αυτό και αναμένεται να βρει πολλούς χώρους ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία τους.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπόλτον με σκορ 1-3, στα πλαίσια των ημιτελικών των πλεί-οφ ανόδου. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσαρλς στο 23’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο με πέναλτι στο 53’. Το 1-2 πέτυχε ο Κόσγκροβ στο 75’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλιαμς στο 90+4’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς βέβαια να απειλήσει σημαντικά την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της ήταν αυτή που της στέρησε ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Υποχρεωμένη να παίξει ανοιχτά εξαρχής είναι σήμερα, αφού χρειάζεται νίκη με διαφορά δύο τερμάτων ώστε να στείλει το ματς στην παράταση. Απέδειξε για ακόμη ένα ματς πως δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, ενώ ακόμα και που σκοράρει με συνέπεια, δεν της είναι αρκετό. Τραγική στις εξόδους της το τελευταίο διάστημα, μετράει τέσσερις σερί ήττες με 6 γκολ υπέρ και 10 κατά.