*3η αγωνιστική

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Παλμέιρας, αν και ισοφάρισε στο 90’ με τον Πάτρικ Μπρέι το γκολ που δέχθηκε από τον Ρόνι στο 53’, καθώς δέχθηκε δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις από τον Εστεβάο.

Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο έφτασε κυριολεκτικά μία ανάσα από ένα μεγάλο αποτέλεσμα, αλλά δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις και έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την πρωταθλήτρια Παλμέιρας, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το κύπελλο.

Βέβαια το σκορ επιτρέπει να γίνονται όνειρα πρόκρισης, αν και όλοι γνωρίζουν πόσο δύσκολο είναι να επιτευχθούν.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες και συγκεκριμένα δύο σερί ισοπαλίες στις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές του εθνικού πρωταθλήματος.
Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ λαι τέσσερα παιχνίδια, με δύο ισοπαλίες και δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Μποταφόγκο Σάο Πάουλο Στατιστικά

*10/12 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.

*5/8 G/G εντός έδρας, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.

ΜΙΡΑΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Μιρασόλ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Σεαρά, αν και ισοφαρίστηκε σε 2-2 μέσα σε τρία λεπτά από γκολ των Ζάντερσον (67’), Άιλον (69’)! Νωρίτερα είχε προηγηθεί 2-0 με τέρματα των Φερναντίνιο (22’), Γκάμπριελ (42’). Αλλά τελικά πήρε τη νίκη με γκολ του Ντανιελζίνιο στο 83’.

Η Μιρασόλ επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από τέσσερις σερί ήττες, πετυχαίνοντας την πρώτη της φετινή στο εθνικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας 3-2 εντός έδρας την Σεαρά. Βέβαια και πάλι έκανε τα εύκολα δύσκολα και ζορίστηκε χωρίς λόγο, αλλά σημασία έχει πώς πήρε τελικά αυτό που ήθελε.

Τώρα μένει να αναζητήσει και κάτι εκτός έδρας, αφού όχι απλά δεν κερδίζει στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, έχει και τέσσερις ήττες, τρεις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Αυτό ακριβώς ζήτησε και ο τεχνικός της, Μότσαρτ, ο οποίος έχει παράπονα και από την αμυντική λειτουργία της ομάδας του, αφού δέχονται πολλά γκολ από δικά τους λάθη, τα οποία οφείλουν να διορθώσουν.