*4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Μπολιβάρ και Μιγιονάριος.

*Ο αγώνας διεξάγεται σε διαφορετική έδρα, Estadio Bicentenario Francisco Sánchez Rumoroso, έδρα της Κοκίμπο.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Φλαμένγκο-Παλεστίνο 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σουάρεζ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κιντέρος στο 14’. Το 2-1 πέτυχε ο Μαραμπέλ στο 24’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καράσκο με πέναλτι στο 32’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άμεση επιστροφή στις νίκες για την Παλεστίνο. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έφεραν άμεσα το παιχνίδι στα ίσα, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ λίγο αργότερα. Στη συνέχεια πέτυχε και τρίτο γκολ, «σφραγίζοντας» το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο.

Σημαντική αναμέτρηση η σημερινή, καθώς μετά τη νίκη της κόντρα στη Μιγιονάριος(3-1) την περασμένη αγωνιστική, έχει θέσει βάσεις για να προκριθεί είτε στη νοκ-άουτ φάση του Κόπα Λιμπερταδόρες, είτε στου Κόπα Σουνταμερικάνα. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, συνεπής σε ότι αφορά το σκοράρισμα, βρίσκοντας δίχτυα σχεδόν μόνιμα και ειδικά μπροστά στο κοινό της. Δεν φημίζεται για την άμυνά της, αφού σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε την εστία της ανέπαφη, χωρίς όμως αυτό να της στερήσει ιδιαίτερους βαθούς.

Παλεστίνο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπραγκαντίνο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Πέδρο Ενρίκε στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπρούνο Ενρίκε στο 79’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει, παρά την καλή της εμφάνιση. Έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, όμως στην επανάληψη πίεσε εντονότερα, βρίσκοντας εν τέλη το δρόμο προς τα δίχτυα, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Την ευκαιρία της να αποστασιοποιηθεί από τη σημερινή της αντίπαλο έχει, καθώς αυτή τη στιγμή βρίσκεται μόλις στο +1. Δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, μετράει μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, βγάζοντας αρκετές αμυντικές αδυναμίες, ειδικά στις εξόδους της. Στα θετικά το γεγονός ότι σπάνια δεν βρίσκει εξίσου δίχτυα, παρ’ όλα αυτά δεν φάνηκε να της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα θα ήθελε στα πρόσφατα παιχνίδια της.