4η αγωνιστική

*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα. Από κάθε όμιλο προκρίνεται στον επόμενο γύρο η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Η δεύτερη παίζει μπαράζ, με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη στο Λιμπερταδόρες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε υψόμετρο 4.150 μέτρα.

*Στον πρώτο γύρο: Ντεφένσα Χουστίθια – Όλγουεϊς Ρέντι 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Sudamericana

ΟΛΓΟΥΕΪΣ ΡΕΝΤΙ (Βολιβία)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σέζαρ Βαγιέχο, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Κουέγιαρ, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 90′ με τον Μαρτίνες.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Όλγουεϊς Ρέντι, μετά από δυο παιχνίδια, στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα, σε όλες τις διοργανώσεις. Στο τελευταίο της χρονικά, πριν από δυο εβδομάδες, η ομάδα του Φλάμπιο Τόρες υποδέχθηκε τη Σέζαρ Βαγιέχο, για την προηγούμενη αγωνιστική του Σουνταμερικάνα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να είναι με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να έχει αρκετές ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα, τη στιγμή που δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Ολοκλήρωσε έτσι αήττητη τον πρώτο γύρο στη φάση των ομίλων, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία, οπότε και για την ώρα είναι πρωτοπόρος στον πρώτο όμιλο. Ηττήθηκε μια φορά στα εννέα τελευταία της ως γηπεδούχος, έχοντας ακόμη έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Έχει ολοκληρώσεις τις εγχώριες υποχρεώσεις της εδώ και ένα μήνα.

Όλγουεϊς Ρέντι Στατιστικά

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΕΦΕΝΣΑ ΧΟΥΣΤΙΘΙΑ (Αργεντινή)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (1′, 22′), για να μειώσει απλά με τον Παλαβεσίνο στο 76ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έξι αγώνων για τη Ντεφένσα Χουστίθια, στο οποίο και είχε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Πριν από δυο εβδομάδες και στο τελευταίο της ματς, η ομάδα του Χούλιο Βάκαρι φιλοξενήθηκε από την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1, για το Σουνταμερικάνα. “Πλήρωσε” το πολύ κακό ξεκίνημα στο ματς και μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου είχε βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο. Ισορρόπησε την κατάσταση στην πορεία και προς το φινάλε μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα.

Με το πέρας του πρώτου γύρου στη φάση των ομίλων, έχει συγκεντρώσει τέσσερις βαθμούς, με τη μοναδική νίκη να είναι στην πρεμιέρα, με 0-1 επί της Σέζαρ Βαγιέχο. Πήρε αποτέλεσμα στις 8/9 τελευταίες εξόδους της (4-4-1). Χωρίς εγχώριες αγωνιστικές υποχρεώσεις εδώ δυο εβδομάδες.