23η αγωνιστική

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Δόξα Κατωκοπιάς – Οθέλλος Αθηαίνου 0-2

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τον Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα τέσσερα τέρματα στο τελευταίο μισάωρο (62′, 81′, 90’+1, πεν. 90’+6).

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα για τον Οθέλλο Αθηαίνου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κώστα Σακκά φιλοξενήθηκε από τον Άρη Λεμεσού, στην έδρα του οποίου γνώρισε τη συντριβή με 4-0.

Δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης η αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν στον αγωνιστικό χώρο και ουσιαστικά να “καθαρίζουν” από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας σκοράρει τέσσερις φορές. Ο Οθέλλος δεν κατάφερε δείξει κάτι το αξιόλογο σε όλη τη διάρκεια, δεχόμενος ακόμη δυο τέρματα μετά την ανάπαυλα.

Τέταρτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Νέα Σαλαμίνα (3-2 εκτός), Καρμιώτισσα (0-3 εντός) και ΑΠΟΕΛ (6-0 εκτός). Παραμένει έτσι χαμηλά και δίνει μάχη για να αποφύγει τα χειρότερα, οπότε και καλείται να αντιδράσει άμεσα. Επικράτησε μια φορά στα πέντε τελευταία εντός του (1-1-3). Άπαντες παρόντες για τον κόουτς Σακκά.

Οθέλλος Αθηαίνου Στατιστικά

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τον Εθνικό Άχνας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 24′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετά και τη νίκη που πήρε κόντρα στην Ανόρθωση (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-2.

Πλήρης απογοητευτική η εμφάνιση που είχε στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε να δείξει κάτι το θετικό και να ελπίζει σε ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Δέχθηκε δυο τέρματα μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου και δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλη εστία. Γλίτωσε από τρίτο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης και στο -2 από τον σημερινό της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις 9/11 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία.