ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ Προγνωστικά

*Πρώτος γύρος στο κύπελλο Κύπρου. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Σε ουδέτερη έδρα και χωρίς VAR.

*No Goal και Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί του Εθνικού Άχνας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Κατσιατή στο 55′, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Στην πορεία όμως έκανε την ανατροπή χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Μαύρος (72′) και Πιτσιλλίδης (90′).

Δυο νίκες και μια ήττα είναι ο απολογισμός για τον Οθέλλο Αθηαίνου μετά και τις τρεις πρώτες στροφές, στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας. Την περασμένη Παρασκευή, δοκιμάστηκε στην έδρα του Εθνικού Άχνας, κόντρα στον οποίο μπορεί να βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, όμως ισοφάρισε ισάριθμες και με γκολ στο φινάλε ολοκλήρωσε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο κύπελλο, όπου γνωρίζει ότι είναι αουτσάιντερ, ωστόσο θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό. Τη Δευτέρα ανακοίνωσε τον δανεισμό του νεαρού μέσου Χρίστου Χατζηπασχάλη, από τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Οθέλλος Αθηαίνου Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια του.

*Goal/Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν από την ανάπαυλα (43′), ενώ στις καθυστερήσεις του ματς έμεινε και με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Αντένον. Τέσσερα λεπτά μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετά από τις δυο σερί νίκες που πήρε κόντρα σε Ένωση Παραλιμνίου (1-2 εκτός) και ΑΕ Λεμεσού (1-2 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Ρικάρντο Σέου υποδέχθηκε την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Αρκετά ανοιχτό ματς, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, για να μείνει με άδεια χέρια.

Τα τελευταία χρόνια στο κύπελλο δεν έχει καταφέρει να διακριθεί, με εξαίρεση δυο συμμετοχές στα ημιτελικά (2013-2014, 2016-2017) και μια στα προημιτελικά (2017-2018). Πέρυσι έφτασε μέχρι τον δεύτερο γύρο, όπου και αποκλείστηκε από τον Εθνικό Άχνας (ήττα 3-1 εκτός, 0-0 εντός).