*Πρώτος μεταξύ τους ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Αν μετά και τη διεξαγωγή του δεύτερου ημιτελικού το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Στην κανονική περίοδο: Κρόουλι – ΜΚ Ντονς 2-1, ΜΚ Ντονς – Κρόουλι 2-0

*Τρεις σερί over 2,5 αγώνες στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, με δύο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Όρσι (24’), Λόλος (34’).

Η Κρόουλι έκανε το κομμάτι της την τελευταία αγωνιστική, κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, αλλά το κυριότερο είναι πώς ήρθαν τα θετικά νέα από το γήπεδο της Μπάροου, με αποτέλεσμα να καταλάβει την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες και γενικώς τέσσερις σερί αγώνες χωρίς να έχει κερδίσει. Αλλά ήταν και η πρώτη νίκη της εντός έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν είχε επικρατήσει στο γήπεδό της, με δύο ήττες.

Από τις ομάδες που συμμετέχουν στα play off έχει τις περισσότερες ήττες εντός έδρας, εννιά σε 23 παιχνίδια.

Ουσιαστικά η διεκδίκηση της ανόδου αποτελεί μία προσωπική δικαίωση του προπονητή της, Σκοτ Λίντσεϊ, που πριν ενάμισι χρόνο άφησε τη Σουίντον για να αναλάβει την Κρόουλι.

Κρόουλι Στατιστικά

*16/26 over 2,5 εντός έδρας

*18/26 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έφεραν 4-4 εντός έδρας με την Σάτον, αν και προηγήθηκαν τρεις φορές με δύο γκολ διαφορά. Στην αρχή με τους Πέιν (14’), Γκίλμπεϊ (21’), πριν μειώσει η αντίπαλο της με τον Ντιουκ-ΜακΚένα στο 50’. Αλλά σκόραρε και τρίτο τέρμα με τον Τέζγκελ στο 60’, πριν μειώσει εκ νέου ο Λάκιν στο 62ο λεπτό. Και παρόλο που έκανε το 4-2 με τον Χάρισον στο 70’, ισοφαρίστηκε από δύο γκολ των Ντιουκ – ΜακΚένα (75’), Σμιθ (90).

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 4-4 εντός έδρας με την Σάτον, δεύτερη ισοπαλία τους στους έξι τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχασαν μόνο από την Μάνσφιλντ εντός.

Γνωρίζουν τη “μοίρα” τους εδώ και καιρό, δηλαδή πώς θα διεκδικήσουν άνοδο μέσω των play off. Και μάλιστα από την τέταρτη θέση που τερμάτισαν στην κανονική περίοδο, έχοντας ξεκινήσει πάρα πολύ καλά τη σεζόν, αν και χρειάστηκε και αυτοί να αλλάξουν προπονητή κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Από τις ομάδες που συμμετέχουν στα play off έχουν τι περισσότερες νίκες εντός μαζί με την Ντονκάστερ, αλλά τώρα τελευταία μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί νίκες και δεν χάνει εδώ και τρία παιχνίδια.