*Στον Α’ γύρο: ΠΑΟΚ Β – Κοζάνη 4-2

*Στην κανονική διάρκεια: Κοζάνη – ΠΑΟΚ Β 0-1 και ΠΑΟΚ Β – Κοζάνη 1-0

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΚΟΖΑΝΗ

Προηγούμενο ματς: Ήρθε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στον Ηρακλή εντός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 72′, αλλά κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης λίγα λεπτά αργότερα, με αυτογκόλ (81′).

Μπορεί η Κοζάνη να ξεκίνησε τα πλέι άουτ με νίκη, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει άλλο τρίποντο και έχει μείνει στο κόλπο της παραμονής χάρη στις διαδοχικές ισοπαλίες. Άλλη μια απέναντι στον Ηρακλή εντός έδρας, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι χωρίς μεγάλη ποιότητα. Λίγο έλειψε να χάσει, αφού στις καθυστερήσεις ο αντίπαλος απώλεσε κλασσική ευκαιρία, αλλά οι αμυντικοί απομάκρυναν τελευταία στιγμή. Πλέον, καλείται να κερδίσει τον «κακό της δαίμονα» την φετινή σεζόν, αν θέλει να αυξήσει τις πιθανότητες παραμονής. Ακολουθεί «εξάποντο» απέναντι στον Καμπανιακό, ενώ την τελευταία αγωνιστική φιλοξενεί τον ουραγό Αιολικό.

«Θα συνεχίσουμε την προσπάθειά μας, υπάρχει αισιοδοξία πως μπορούμε να τα καταφέρουμε», το μήνυμα του τεχνικού Διγκόζη. Δεν ανακοινώνει σχεδόν ποτέ αποστολή, δεδομένη θεωρείται η απουσία του τραυματία Κοροβέση.

Κοζάνη Στατιστικά

*12/14 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΠΑΟΚ Β

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 1-2 απέναντι στον Αιολικό εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι άουτ. Παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος (34′), κατάφερε να βρει ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (74′, 79′).

Σφράγισε την μαθηματική του παραμονή μετά την παλικαρίσια νίκη στην Αριδαία, απέναντι στον Αιολικό. Μπήκε νωχελικά στο ματς και είδε τον αντίπαλο να ανοίγει το σκορ, αλλά κατάφερε στην επανάληψη να ανατρέψει πλήρως την κατάσταση χάρη στην αποτελεσματικότητά του. Με πέντε νίκες στα επτά παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι τώρα στα πλέι άουτ, έγινε η πρώτη και μοναδική μέχρι τώρα ομάδα που εξασφάλισε την παραμονή της.

Αυτό του δίνει την δυνατότητα να προβεί σε αρκετές αλχημείες στα εναπομείναντα παιχνίδια, ενώ ο τεχνικός Αλεξιάδης έχει την ευκαιρία να αξιολογήσει και μέρος του ρόστερ. Τιμωρημένος ο Γιαξής, τραυματίες παραμένουν οι Κιτσάκης, Σελιμάι, Φίλων και Νινούα. Εκτός έμεινε και ο Παντεκίδης.