*1η αγωνιστική της Απερτούρα.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχος στην ήττα εναντίον της Πατσούκα, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το 0-1 ο Μπαρέτο στο 26’ και το 0-2 ο Αλβάρεζ στο 60’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Πουέντε στο 71’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε εύκολα την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά υπέκυψε αρκετά εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Η πρόσληψη του Φερνάντο Γκάγκο φάνηκε να έχει θετικό αντίκτυπο, φτάνοντας ως τα ημιτελικά των πλέι-οφ, χάνοντας εν τέλη από την πρωταθλήτρια Κλαμπ Αμέρικα στις λεπτομέρειες. Παραμένει στην τεχνική ηγεσία και φέτος, ενώ μεταγραφικά κινήθηκε έντονα ώστε να βελτιώσει τη μεσαία του γραμμή, αγοράζοντας τους Γκοβέα(2.300.000€) και Μπαράχας(4.000.000€).

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0), με αντίπαλο τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα, στα πλαίσια των πλέι-οφ της Κλαουζούρα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Τολούκα, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ από την άλλη αμυντικά παρέμεινε σταθερή ως το τελευταίο σφύριγμα.

Παραμένει ο Γκουστάβο Πάιβα στον πάγκο της ύστερα από την πολύ καλή πορεία που πραγματοποίησε η ομάδα του στην Κλαουζούρα. Ίσως η πιο κινητική μέχρι στιγμής στη μεταγραφική αγορά, καθώς υπήρξαν αρκετές αποχωρήσεις, με την πιο ηχηρή να είναι η πώληση του μέσου Μπελμόντε(3.550.000€) στη Μπόκα Τζούνιορς. Όσο αφορά τις προσθήκες, απέκτησε τους Παουλίνιο(7.750.000€) από τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Γκαγιάρδο(4.700.000€) από τη Μοντερέι, Αμάγια(3.750.000€) από τη Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς και Λουάν(3.300.000€) από την Παλμέιρας.