*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τολούκα-Τσίβας Γουαδαλαχάρα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκονζάλεζ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αλβαράδο στο 66’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και εν τέλη κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Δύσκολο το έργο της και στο σημερινό παιχνίδι, παρ’ όλο που έχει σύμμαχο την έδρα της. Αντιμετωπίζει τη μαχητική Τολούκα, η οποία μπορεί να της βάλει δύσκολα, ειδικά με βάση την εικόνα που δείχνει αμυντικά μέχρι στιγμής. Κατάφερε να βρει δίχτυα στις δύο από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, αλλά σε καμία δεν μπόρεσε να κρατήσει το μηδέν παθητικό.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ναβάρο στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μοράλες στο 45+3’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ισοπαλία η Τολούκα. Μπορεί να έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στη συνέχεια είχε ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί καμία, ώστε να πάρει το τρίποντο.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Αήττητη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, έχοντας αφήσει άκρως θετικά στοιχεία σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι φανερό πως είναι στα μετόπισθεν, αφού δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από τις τρεις αναμετρήσεις της.