*2η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρίπολης 2-1, Αστέρας Τρίπολης – Πανσερραϊκός 1-0.

*Στο Κύπελλο: Αστέρας Τρίπολης – Πανσερραϊκός 0-2, Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-1.

*Μόλις τρεις νίκες έχει ο Πανσερραϊκός σε 11 ματς κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (3-2-6).

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στον Παναιτωλικό. Το 1-0 ο Χουάνπι στο 26’, το 2-0 ήρθε στο 34’ απ’ τον Μαυρία, το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε απ’ τον Λομόνακο στις καθυστερήσεις.

Εκτός κλίματος στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ, δεν κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια τον Παναιτωλικό, ούτε να «ματσάρει» την ενέργεια που έβγαλε στο γήπεδο, έχασε δίκαια. Απείλησε πρώτος ο Πανσερραϊκός, αλλά από εκεί και έπειτα εξαφανίστηκε απ’ το γήπεδο, ο Παναιτωλικός σκόραρε στο 26’ με χαρακτηριστική άνεση και έφτασε χωρίς ιδιαίτερο κόπο στο 2-0 μερικά λεπτά αργότερα. Η ομάδα του Αγρινίου διαχειρίστηκε άψογα την κατάσταση στη συνέχεια, δεν απειλήθηκε σχεδόν ποτέ και έφτασε στο φινάλε στο 3-0.

«Ο αντίπαλος ήταν καλύτερος από εμάς. Χρειάζονταν τους βαθμούς. Εμείς πρέπει να βελτιωθούμε και να ξέρουμε ότι δεν έχει τελειώσει κάτι. Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο. Πρέπει να βελτιωθώ και εγώ για να βοηθήσω τους παίκτες στο επόμενο παιχνίδι», είπε ο κόουτς Πάμπλο Γκαρσία. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του, που είχε κλείσει την κανονική περίοδο με εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης, αυτό είναι το μοναδικό «τρίποντο» στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (1-3-4).

Με 27 πόντους καταλαμβάνει την 3η θέση των πλέι-άουτ, βρίσκεται στο +5 απ’ την τελευταία δυάδα, απόσταση που ασφαλώς δεν τον εξασφαλίζει.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG στα 9/12 τελευταία παιχνίδια του.

*Over 2.5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 κόντρα στον Βόλο. Το 0-1 απ’ τον Κόμπα στο 63’, το 0-2 έκανε ο Γκαρσία στο 68’.

Κατώτερος των περιστάσεων στην πρεμιέρα των πλέι-άουτ, υποδέχτηκε τον Βόλο και υπέστη ήττα, που συνοδεύτηκε από κακή εμφάνιση. Μετριότατο το επίπεδο του αγώνα, δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, καμία εκ των δύο ομάδων δε ρίσκαρε. Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος ήταν πιο σοβαρός και αποτελεσματικός, σκόραρε στο 63’ έπειτα από λάθος του αντιπάλου και εκμεταλλεύτηκε το «σάστισμα» του Αστέρα για να κάνει το 0-2 πέντε λεπτά αργότερα. Ανύπαρκτη επιθετικά η ομάδα της Τρίπολης, δεν απείλησε ποτέ, έχασε δίκαια.

«Θέλουμε να εντάξουμε στην ομάδα, κάποιους νεαρούς ποδοσφαιριστές που μέχρι τώρα δεν είχαν αυτές τις ευκαιρίες. Το να το κάνεις αυτό σε αυτές τις συνθήκες είναι λίγο δύσκολο. Φάνηκε ότι αυτό που παρουσιάσαμε δεν ήταν αρκετό, δυστυχώς είχαμε μόνο στιγμές, αυτό που χρειάζεται να έχουμε είναι σταθερότητα. Αυτό μας έλειψε θα το κυνηγήσουμε στους επόμενους αγώνες», είπε ο κόουτς Ράσταβατς.

Έβδομο σερί ματς που δεν κερδίζει η ομάδα του, έχει πέντε ήττες σ’ αυτή τη σειρά αγώνων (0-2-5). Έμεινε στους 31 πόντους και καταλαμβάνει την πρώτη θέση των πλέι-άουτ, ισόβαθμη με τον Ατρόμητο, στο +9 απ’ την τελευταία δυάδα, δεν πρόκειται να κινδυνεύσει.