16η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κόλο Κόλο με σκοτ 6-1, στα πλαίσια της φάσης των «32» του κυπέλλου. Το 1-0 ο Τόμσον στο 1’ και το 2-0 ο Κάρλος Παλάσιος στο 24’. Το 3-0 ο Τόμσον με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 37’ και το 4-0 ο Κάρλος Παλάσιος με εξίσου δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 45+1’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Πασερίνι στο 45+2’, όμως μείωσαν με τον Λομονάκο στο 48’. Το χατ-τρικ ολοκλήρωσε ο Κάρλος Παλάσιος στο 66’ κάνοντας το 5-1, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λεζκάνο στο 82’.

Τραγική εμφάνιση και αποκλεισμός με βαρύ σκορ από τη φάση των «32» του κυπέλλου. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 4-0. Στην επανάληψη βρήκε το γκολ της «τιμής», αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμα δύο φορές.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, προσπαθώντας να αυξήσει την απόστασή της από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Είναι μαχητική και συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, αλλά παράλληλα δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να αποσπάσει κάποιο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ουνιόν Λα Καλέρα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό, στα πλαίσια της φάσης των «32» του κυπέλλου. Το 1-0 ο Γκαρσία στο 27’ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Βαλένσια Ροσέλ σκοράροντας δύο γκολ (55’, 69’).

Πολύ καλή εμφάνιση και εύκολη επικράτηση κόντρα στην Κοπιαπό. Είχε τον έλεγχο στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο, «καθαρίζοντας» στην επανάληψη την υπόθεση πρόκριση.

Ολοκλήρωσε το πρώτο μισό του πρωταθλήματος στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μόλις στο -1 από την πρωτοπόρο Ουατσιπάτο. Μακριά από το γήπεδό της δεν πήρε ιδιαίτερα θετικά αποτελέσματα, παρ’ όλα αυτά φημίζεται για την ευχέρειά της στο σκοράρισμα.