*14η αγωνιστική

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολτρινχαμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Όξφορντ Σίτι, με τέρμα του Τζόουνς στο 80’. Είχε προηγηθεί με τον Κούπερ στο 8’, πριν ισοφαριστεί από τον Κίρμπι στο 47ο λεπτό.

Η Ολτρινχαμ κέρδισε και την Όξφορντ Σίτι με 1-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη σερί νίκη, έπειτα από δύο ισοπαλίες στις προηγούμενες αναμετρήσεις της.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως εξακολουθεί να έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία, έξι σε σύνολο 13 αγώνων, αλλά μαζί με άλλες τρεις ομάδες (!).

Στο γήπεδό της έχει μόλις μία ήττα, αλλά και μόνο δύο νίκες, στα έξι παιχνίδια της εκεί.

Με αυτά τα αποτελέσματα έχει καταφέρει να βρίσκεται πλέον εντός θέσεων που οδηγούν στα play off.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*10/13 G/G στη σεζόν, 6/6 εντός έδρας.

*9/13 over 2,5 στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, με τέρμα του Τόμας στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. Είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Κένταλ στο τέταρτο λεπτό, πριν ισοφαρίσει και προηγηθεί με τέρματα των Χάρις (22’ πεν.), Στόουκς (49’), παίζοντας με παίκτη περισσότερο μετά την εκπνοή του ημιχρόνου. Ακόμη και έτσι πάντως, ισοφαρίστηκε σε 2-2 από τον Σίαρς στο 66’.

Η Όλντερσοτ κέρδισε με 3-2 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια ήττα.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο νίκες στα τρία τελευταία παιχνίδια της, έχοντας γενικώς τέσσερις ήττες σε έξι αγώνες.

Γενικώς μοιάζει να κινείται στην μετριότητα, όπως καταδεικνύει και η βαθμολογική της θέση.