*Στον πρώτο γύρο: Φροζινόνε – Νάπολι 1-3

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*NG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΝΑΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-2) της Μόντσα. Ο Τζούριτς άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Οσίμεν (55′), Πολιτάνο (57′) και Ζιελίνσκι (61′). Μείωσε ο Κολπάνι στο 62′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρασπαντόρι επτά λεπτά αργότερα.

Η Νάπολι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ στην έδρα της Μόντσα, ωστόσο με μία αντεπίθεση διαρκείας στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε διάστημα έξι λεπτών, απέδρασε με τους τρεις βαθμούς που τη διατηρούν ζωντανή για ευρωπαϊκή έξοδο.

Παράλληλα επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τέσσερις αναμετρήσεις (0-2-2). Φτάνοντας τους 48 βαθμούς καταλαμβάνει την 8η θέση και βρίσκεται στο -2 από την 6η Αταλάντα που, ωστόσο, έχει παιχνίδι λιγότερο. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας επικράτησε μόνο της Γιουβέντους (2-1) στις 3 Μαρτίου (τρεις ισοπαλίες, μία ήττα).

Ο Πολιτάνο αναμένεται να αποτελέσει το τρίτο… γρανάζι της επιθετικής γραμμής των “παρτενοπέι”, παρέα με τους Οσίμεν και Κβαρατσχέλια. Φανέλα βασικού θα πάρει και πάλι ο Ζιελίνσκι, αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Χουάν Ζεσούς. Διαθέσιμος και πάλι ο Λίντστρεμ.

ΝΑΠΟΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 9/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Μπολόνια.

Κατάφερε να… βραχυκυκλώσει την Μπολόνια στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης. Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο και εξαιρετικά τυχερή λίγο πριν την εκπνοή των καθυστερήσεων, όταν ο Ντόι τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της από το ύψος της μικρής περιοχής!

Τελικά η Φροζινόνε κράτησε έναν βαθμό στο “Benito Stirpe” συνεχίζοντας την προσπάθεια για αποφυγή του υποβιβασμού. Αγνοεί τη νίκη σε δέκα αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο συγκέντρωσε μόλις τέσσερις βαθμούς. Φτάνοντας τους 26 καταλαμβάνει τη 18η θέση και βρίσκεται στο -1 από την Ελλάς Βερόνα και τη ζώνη παραμονής.

Απογοητεύει μακριά από το σπίτι της έχοντας απολογισμό 0-4-11 σε συνολικά 15 αγωνιστικές (διαφορά γκολ 13-35). Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Τζέλι και υπολογίζεται, νοκ άουτ τέθηκε ο Ιμπραχίμοβιτς. Τρεις ποδοσφαιριστές παραμένουν μακροχρόνια τραυματίες.